اطلاع از موجودی کالا We will inform you when the product arrives in stock. Please leave your valid email address below.
بهترین لنز چشم آستیگمات یا توریک چه مارکی است

بهترین لنز چشم آستیگمات چیست؟

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

بهترین لنز چشم آستیگمات – همانطور که می دانید لنز توریک یا همان لنز آستیگمات برای افرادی ساخته شده است که به اختلال بینایی آستیگماتیسم دچار شده اند. بیماری های عیوب انکساری چشم مانند آستیگمات می تواند موروثی نیز باشد.

به طور کل اختلال چشمی آستیگماتیسم بر اثر فشار پلک یا ضربه خارجی به قرنیه چشم به وجود می آید که تاری دید را برای فرد در پی خواهد داشت.

بسیاری از بیمارن که به هر دلیلی نمی خواهند از عینک و یا عمل های جراحی درمان آستیگمات استفاده کنند به لنز چشم توریک یا آستیگمات روی می آورند که یکی از بهترین روش های درمان برای این اختلال چشمی به شمار می آید.

در این مقاله قصد داریم خصوصیات و ویژگی های بهترین لنز چشم آستیگمات را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

تجویز لنز توریک یا آستیگمات

همانطور که اشاره کردیم لنزهای توریک نوعی از لنز چشم طبی است که برای درمان اختلال آستیگمات از آن استفاده می شود.

افرادی که از لنزهای آستیگمات استفاده می کنند چشمان ضعیف و نمره داری دارند که ممکن است نزدیک بین یا دوربین باشند.

به همین دلیل  نمی توان لنزهای طبی توریک را مانند لنز چشم رنگی، سلیقه ای انتخاب کرد و برای تعیین نمره چشم و بررسی میزان آستیگمات آن بایستی حتمن به چشم پزشک مراجعه کرد.

پزشک با بررسی وضعیت چشمان بیمار مناسب ترین و بهترین لنز چشم آستیگمات را برای درمان اختلالات عیوب انکساری وی معرفی خواهد کرد.

بهترین روش تعیین نمره چشم آستیگمات توسط چشم پزشک

انواع لنز چشم توریک

برای انتخاب لنز توریک دو دسته انتخاب داریم که عبارتند از:

  • لنز طبی بی رنگ آستیگمات
  • لنز طبی رنگی آستیگمات

لنز طبی بی رنگ توریک یا آستیگمات صرفا جنبه درمانی داشته و فرد می تواند آن را ب طور کامل جایگزین عینک نماید. و هیچ تغییری در چهره او به وجود نمی آورد.

لنز طبی رنگی آستیگمات علاوه بر جنبه درمانی که دارد می تواند رنگ قرنیه چشم افراد را نیز تغییر دهد. اما متاسفانه در ایران، لنز طبی رنگی توریک یا آستیگمات وجود ندارد .

اگر فرد بخواهد با وجود نمره آستیگمات، از لنزهای رنگی استفاده نماید در صورت امکان و تایید پزشک می توان نمره آستیگمات را به نمره ضعیفی چشم اضافه کرد و لنز طبی رنگی غیر آستیگمات خریداری نماید.

تاریخ انقضای لنز چشم توریک یا آستیگمات

لنزهای توریک مانند دیگر لنزهای چشمی مانند لنز رنگی زیبایی، لنز چشم طبی بی رنگ و لنز طبی رنگی دارای تاریخ مصرف هستند و در انواع لنز روزانه، لنز فصلی و لنز سالانه در بازار موجود می باشد.

در زمان استفاده از لنز توریک به تاریخ انقضای آن توجه نمایید و پس از پایان تاریخ مصرف آن لنز دیگری را جایگرین آن نمایید.

هرگز لنزهای چشمی را بیش از تاریخ مصرف قید شده در بسته بندی آن استفاده ننمایید زیرا دچار آسیب های جدی چشمی خواهید شد.

عوارض استفاده از لنز چشم تاریخ مصرف گذشته

چه کسانی باید از لنز چشم آستیگمات استفاده کنند؟

پیشنهاد می کنم برای چند لحظه چشمانتان را ببندید. وقتی  احساس کردید محیط اطرافتان به شدت تیره و تار شد چشمانتان را باز کنید.

در این زمان اگر برای دیدن محیط پیرامون و دیدن وسایل اطرافتان مجبور هستید پلک های محکمی بزنید و در پی آن مشکلاتی در دید مثل تاری دید، کاهش دید، انحنا دیدن خطوط ، دوبینی، سردرد و احساس فشار بر چشم را به همراه دارید به احتمال قوی دچار اختلال آستیگماتیسم شده اید.

توجه داشته باشید قرنیه چشم در حالت عادی مانند یک دریچه شفاف جلوی چشم قرار گرفته است و حالت آن مانند توپ گرد و صاف است.

زمانی که شخص دچار آستیگمات می شود قرنیه چشم به یک سمت نسبت به جهت های دیگر انحنای بیشتری پیدا می کند.

در چنین وضعیتی حالت گرد قرنیه تبدیل به حالت بیضوی می شود.

اختلال آستیگماتیسم، دید فرد را برای دیدن اجسام در دور یا نزدیک دچار تاری و یا انحراف دید می کند. به طوری که از دید وی تصاویر اشیاء نا متقارن است و با حالت طبیعی و واقعی آن ها متفاوت است و ممکن است اجسام را کشیده تر و پهن تر ببیند.

برای درمان آستیگمات چشم باید از عینک طبی استفاده کرد اما به دلیل اینکه بسیاری از افراد از عینک زدن فراری اند و یا بنا به شغل و حرفه خود نمی توانند از عینک استفاده کنند، انتخاب بهترین لتز چشم آستیگمات برای آن ها مناسب ترین گزینه جهت درمان این اختلال می باشد.

بهترین روش درمان چشم آستیگمات با لنز توریک

انواع لنز نرم و سخت آستیگمات

تمامی لنزهای چشمی به دو دسته کلی لنز نرم و لنز سخت تقسیم می شوند. هر کدام از این دو نوع لنز کاربردهای مجزایی دارند و می توان با توجه به نیاز، بهترین لنز چشم آستیگمات را از میان این دو نوع لنز انتخاب نمود.

لنز نرم آستیگمات

لنزهای نرم دارای تاریخ انتقضای مشخصی هستند و انعطاف پذیری بیشتری هم دارند. همچنین در انواع لنز روزانه، ماهانه، فصلی و سالانه در بازار موجود می باشد.

به دلیل گستردگی طیف محصولات، انتخاب بهترین لنز چشم آستیگمات نسبت به گذتشه راحت تر شده است.

در ساخت این لنزها از فناوری متریال هایدروژل و سیلیکون هایدروژل به کار گرفته شده است. این لنزها اکسیژن رسانی بسیار خوبی برای چشم دارند که باعث شده است طرفداران بیشتری نسبت به لنزهای سخت داشته باشد.

این ویژگی همچنین از خشکی چشم جلوگیری می کند و به دلیل حالت انعطاف پذیری آن به خوبی بر روی قرنیه چشم فرد می نشیند ( انحنای قرنیه هر شخص متفاوت است)

لنز سخت آستیگمات

لنزهای چشمی سخت آستیگمات نسبت به لنزهای نرم، طرفداران کمتری دارد. زیرا این لنزها ضخامت بیشتری دارند و فرد در هنگام استفاده از آن ها احساس جسم خارجی در چشم دارد.

این نوع لنزها معمولا با انجام جراحی در چشم قرار می گیرند و انعطاف پذیری آن ها نسبت به لنزهای نرم به میزان قابل توجهی کمتر است و امکان دارد باعث خشکی چشم شود. اما با این همه لنزهای سخت دید بسیار خوبی برای فرد ایجاد می کند.

بهترین لنز چشم آستیگمات در انواع روزانه، فصلی، سالانه و رنگی و بی رنگ

مناسب ترین زمان برای تعویض لنز چشم آستیگمات چیست؟

لنزهای توریک یا آستیگمات نیز مانند دیگر لنزهای چشمی دارای تاریخ انقضا هستند و به محض تولید، آن ها را در مایع لنز مخصوصی می گذارند و به عنوان مثال تاریخ انقضای اکسپایر ۳ ساله برای آن در نظر می گیرند یعنی کاریر می تواند با توجه به مدت زمان مصرفی لنز (روزانه، هفتگی،ماهانه، فصلی و سالانه) از آن در طول این ۳ سال استفاده نماید.

پس از گذشت تاریخ اکسپایر و تاریخ مصرفی لنز به دلیل تجمع آلودگی و پایین آمدن سطح کیفی لنز و نفوذ قارچ ها و میکروب ها، دیگر آن لنز قابل استفاده نیست و باید یک لنز جدید جایگزین آن شود.

بهترین لنز چشم آستیگمات چه مزایایی دارد؟

استفاده از لنز چشم طبی آستیگمات علاوه بر خاصیت درمان که دارد مزایای دیگری نیز دارد که عبارتند از:

  • عدم ایجاد خشکی چشم ( که باعث روشن تر شدن چشم و ظاهر سالم تر چشم می شود)
  • برخورداری از تنوع بالا ( در زمان استفاده و نوع لنز)
  • امکان تغییر رنگ چشم (در ایران لنز طبی رنگی توریک وجود ندارد)

بهترین مارک لنز چشم آستیگمات کدام است؟

لنزهای توریک یا آستیگمات بسیاری با مارک و برندهای متنوع در بازار وجود دارد که در انواع لنز روزانه، فصلی و سالانه مورد استفاده قرار می گیرد.

اما بسیاری از مشتریان به دنبال بهترین لنز چشم آستیگمات هستند که دارای کیفیت مناسبی باشد و اکسیژن مورد نیاز چشم را تامین کند و ضمن درمان اختلالات بینایی آن ها ضرری برای چشم آن ها نداشته باشد.

بهترین لنز چشم آستیگمات یا توریک که دارای آبرسانی و اکسیژن رسانی بسیار خوبی هستند و کاربران بسیاری از آن ها راضی بوده اند عبارتند از:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *