مقالات آموزشی

استفاده از لنز موقع شنا و سایر فعالیت های ورزشی

استفاده از لنز موقع شنا و سایر فعالیت های ورزشی

آیا موقع رفتن به استخر و شنا می توانیم از لنز استفاده کنیم؟ خیر چون استفاده از لنز در موقع شنا، چشمان شما را در معرض خطر عفونت قرار می دهد. مهم نیست که آب چقدر تمیز باشد، میکروارگانیسم ها و میکروب هایی را در خود جای داده است که قرار گرفتن چشم در معرض این آب خطر عفونت چشم را افزایش می دهد. در این مقاله درباره فعالیت هایی که نباید هنگام استفاده از لنزهای تماسی انجام دهید، خطرات و نحوه حفظ سلامت چشم صحبت خواهیم کرد.

آیا با استفاده از عینک ضدآب می توانید با لنزهای تماسی شنا کنید؟

در حالی که استفاده از لنزهای تماسی موقع شنا مجاز نیست، اما می توان از لنزهای تماسی یکبار مصرف روزانه با عینک شنای ضد آب استفاده کرد. این کار از ورود آب به داخل چشم جلوگیری می کند و از لنزهای تماسی شما هنگام شنا محافظت می کند. و بعد از شنا چون لنز یکبار مصرف می باشد دور انداخته می شود.

آیا از لنزهای های تماسی موقع شنا در دریا یا رودخانه می توانید استفاده کنید؟

اگر قصد دارید در دریا یا آب شیرین شنا کنید، استفاده از لنزهای تماسی توصیه نمی شود. دریا یا هر نوع آب، باکتری های مختلفی را در خود جای داده است که وارد چشم شما شده و به لنزهای شما می چسبند. به عنوان مثال می توان به Acanthamoeba اشاره کرد. این باکتری‌ها هستند که باعث کراتیت آکانتاموبا می‌شوند، عفونت چشمی که قرنیه چشم را می‌خورد و باعث زخم قرنیه می‌شود.

علاوه بر این، هنگامی که با چشمان شما تماس پیدا می کند، احساس ناراحتی می کنید. شما متوجه طیف وسیعی از مشکلات چشم، از جمله خشکی چشم، قرمزی، چشم های حساس، چشم صورتی، و در موارد نادر، از دست دادن دائمی بینایی در صورت عدم مراقبت فوری توسط چشم پزشک خواهید شد.

برای دید واضح موقع شنا برای افراد با چشم های ضعیف چه راهی وجود دارد؟

ایمنی چشم شما حرف اول را می زند. این بدان معناست که هنگام شنا از لنزهای تماسی استفاده نکنید. با این حال، اگر در حین شنا به دید واضح نیاز دارید، عینک های شنا وجود دارد که می توانید در استخر استفاده کنید. این عینک‌ها، عینک‌های طبی هستند که به بینایی شما کمک می‌کنند و در صورت داشتن بیماری‌های چشمی مانند نزدیک ‌بینی، دید شفافی را به شما می‌دهند. آنها توسط اپتومتریست تجویز می شوند.

اگر با لنز شنا کنیم چه خطراتی ما را تهدید می کند؟

  • عفونت چشم
  • خشکی چشم و خارش
  • اشک ریزش شدید
  • قرمزی
  • حساسیت به نور

پاسخ به سایر سوالات مربوط به استفاده از لنزهای تماسی

آیا لنزهای تماسی ضد آب برای شنا وجود دارد؟

خیر، هیچ لنز ضد آبی وجود ندارد. اگر تمایل دارید موقع شنا دید کامل داشته باشید، به جای لنز از عینک های تجویز شده شنا استفاده کنید.

آیا می توانم برای خواب از لنزهای تماسی استفاده کنم؟

وقتی از لنز تماسی خود برای خواب استفاده می کنید، در برابر عفونت های چشمی آسیب پذیرتر هستید. چون از رسیدن اکسیژن و رطوبت به چشم شما جلوگیری می کند.

آیا می توانم از لنزهای تماسی برای ورزش استفاده کنم؟

آیا می توانم از لنزهای تماسی برای ورزش استفاده کنم؟

استفاده از لنز تماسی برای ورزش راحت تر و ایمن تر از عینک است چون خطر شکسته شدن عینک و وورد شیشه به چشم وجود ندارد. بدن برای حفظ سلامتی به ورزش نیاز دارد و لنزهای تماسی راحتی و وضوح دید بیشتری را ایجاد می کنند زیرا مستقیماً روی چشمان شما قرار دارند. اما فراموش نکنید استفاده از لنز بستگی به نوع ورزش دارد اگر ورزشی است که شامل آب است، لنز تماسی برای آن مناسب نیست.

آیا می توانم از لنزهای تماسی در حمام استفاده کنم؟

استفاده از لنز در حمام شما را در معرض عفونت چشم قرار می دهد. آب، میکروارگانیسم ها و میکروب هایی را که برای چشم شما خطرناک هستند، در خود جای می دهد. همچنین، هنگامی که آب با لنزهای شما تماس پیدا می کند، می تواند باعث جابجایی در چشم شما شود.

شما می‌توانید برای خرید آنلاین لنز و انواع محلول لنز به  سایت ایران لنز مراجعه کنید و بر اساس توضیحات ارائه شده بهترین و مناسب‌ترین محصول را انتخاب کنید. اگر برای اولین بار می‌خواهید لنز خریداری کنید برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما از طریق واتس اپ، تلگرام، دایرکت و شماره‌های تماس در ارتباط باشید و به صورت رایگان از آن‌ها در خصوص خرید خود مشاوره بگیرید.

منبع

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *