مقالات آموزشی

10سوال متداول درباره لنز چشمی (مزایا، معایب و روش استفاده)

10 سوال متداول چشمی

سوال متداول چشمی -در این مقاله سعی کرده ایم به 10 تا از رایج ترین سوال های شما مشتریان گرامی در خصوص استفاده از لنز چشم، فواید و آسیب ها و همچنین خدمات جانبی خرید لنز پاسخ دهیم با ما همراه باشید

1.آیا لنز چشم تاریخ انقضا دارد؟

خیلی از افراد دوست دارند به جای عینک از لنز چشم استفاده کنند و آن را برای دیدن مناسب تر می بینند. لنزهای تماسی قبل از مصرف در بسته هایی نگهداری می شوند که عاری از هوا است و بعد از اینکه از بسته خارج می شوند نرم و قابل انعطاف می باشند و دارای تاریخ مصرف هستند.
در استفاده از لنزهای تماسی باید به موارد بهداشتی توجه کرد و برای گرفتن آن با دست، از قبل ضروری است دست ها با صابون به خوبی شسته شوند تا آلودگی به لنز سرایت نکند. معمولاً عمر یک لنز حدود 4 سال است و به مرور در اثر استفاده، آلوده می شوند و نرمی و انعطاف خود را از دست می دهند و این یکی از محدودیت های استفاده از لنزهای تماسی است.

لنزهایی هم هستند که تاریخ انقضاء ندارند و برخلاف لنزهای تماسی نرم، خشک هستند و لازم نیست در محلول نمکی نگهداری شوند.

لنزها بر روی قرنیه چشم قرار می گیرند و برای انتخاب آن ضروری است با پزشک متخصص مشورت و از جاهای معتبر خریداری شود.

لازم است از نظر بهداشتی بطور مداوم لنزها را به وسیله قطره مرطوبت کننده لنز شسته و محلول آن تعویض شود. و هرموقع که لنز از نظر فیت بودن به روی چشم مشکل داشت برای رفع آن اقدام گردد و به نزد پزشک متخصص مراجعه شود.

2.آیا لنز چشم را ضعیف میکند؟

استفاده از لنز برای چشم مشکلاتی ایجاد می کند، چون لنز بطور کامل روی قرنیه را می پوشاند اجازه ورود اکسیژن به چشم را نمی دهد و این برای چشم خوب نیست و چشم نمی تواند به خوبی با باکتریها و ویروس ها مبارزه کند، سعی کنید از لنزهای سیلیکونی و نرم استفاده کنید تا اکسیژن رسانی به چشم بهتر تأمین شود.

اشک چشمی که برای مرطوب کردن چشم به کار می رود صرف نرم کردن لنز می شود و در نتیجه باعث خشک شدن قرنیه می گردد، و این وضعیت سبب زخمی شدن ، سوزش و خارش قرنیه و متعاقب آن تاری دید و ضعف بینایی بروز می کند.

چون چشم نمی تواند به خوبی در برابر آلودگی ها عکس العمل نشان دهد و پلک زنی که از دستورات اعصاب بینایی چشم است و یک راهی برای مقابله چشم با رویدادهای بیرونی است خیلی ضعیف انجام می شود چون لنز مانع این کار است.

سعی کنید به موارد بهداشتی و تاریخ مصرف لنز دقت کنید و در موقع خواب هم برای جلوگیری از انتقال آلودگی ویروسی و باکتریایی به چشم لنزها را از چشم خارج کنید.

آیا لنز چشم را ضعیف می کند؟

3.آیا لنز چشم ضرر دارد؟

جدا از مشکلاتی که یک لنز برای چشم ایجاد می کند در بعضی موارد استفاده از آن در کودکانی که به آب مروارید مادر زادی مبتلاء هستند و بعد از جراحی نمره 20 تا 25 را دارند برای رفع عیوب انکساری و هماهنگی در دید آنها استفاده از عینک امکان پذیر نیست و کاربرد لنز ضرورت دارد.

یا برای بیمارانی که جراحی قرنیه دارند یا فاصله دید دو چشم آنها زیاد است و یا قوزقرنیه دارند استفاده از لنز برای آنها الزامی است.

اگر مراقبت های لازم برای لنز از نظر بهداشتی ، تهیه لنز از منابع و مارک های معتبر و مشاوره و تجویز پزشک صورت گیرد ضرر کمتری متوجه شخص می شود.

4.آیا لنز چشم را درشت میکند؟(سوال متداول چشمی)

این لنز ها بیشتر تزیینی هستند و از نوعی می باشند که تمام عنبیه را پوشش می دهند و مانع ورود اکسیژن به چشم می شوند. این لنزها اغلب برای مواقع خاصی چون عروسی از طرف خانم ها استفاده می شود و استفاده دراز مدت از آنها باعث بروز امراض چشمی می شود.

5.آیا لنز به چشم آسیب می رساند؟(سوال متداول چشمی)

معمولاً لنزها به دو نوع نرم و سخت تقسیم می شوند که لنزهای نرم شامل لنزهای طبی ،طبی رنگی ،رنگی و پانسمانی می باشند.در مورد لنزهای رنگی که زیبایی است اگر بطور مداوم استفاده شود برای چشم ضرر دارد و در مورد لنزهای دیگر هم برای جاگذاری در چشم ، از نظر بهداشتی و حساسیت های چشمی ،استفاده به موقع ، تجویز پزشک و تهیه کردن از جاهای معتبر باید دقت لازم به عمل آید.

در مورد لنزهای سخت بهتر از لنزهای نرم ، اکسیژن رسانی به چشم انجام می شود و مناسب تر است.هرچند تطابق آن با چشم چند روزی طول می کشد.

6.چرا لنز چشم را قرمز میکند؟(سوال متداول چشمی)

عوامل باکتریایی و ویروسی می تواند باعث خارش و قرمزی چشم شود که در نتیجه عدم عکس العمل پلک در مقابله با آلودگی ها، بزرگتر بودن بیش از حدلنز و اکسیزن رسانی نا مناسب به چشم ها ،زخم شدن قرنیه و حساسیت چشمی به محلول نگهدارنده لنز و خارج نکردن لنز در موقع خواب ظهر و شبانه حاصل می شود.

البته مهم است که لنز به دستور پزشک متخصص و از منابع مناسب با مارک های معتبر تهیه شود.

چرا لنز چشم را قرمز میکند؟

7.آیا لنز برای چشم خطر دارد؟(سوال متداول چشمی)

لنز نسبت به عینک دید بهتری به شخص می دهد ولی اگر به خوبی از آن استفاده نشود و یا دستورات پزشک متخصص لحاظ نگردد برای چشم خطر زا است.

در مواردی چون آب مروارید مادر زادی کودکان بعد از عمل جراحی ، قوزقرنیه ، اختلاف زیاد شماره دوچشم ، دیدهای آستیگمات  و برای زخم های قرنیه بعد از عمل جراحی استفاده از لنز الزامی است ولی نیاز می باشد به همه الزامات تهیه و استفاده از لنز توجه گردد.

در مورد لنز رنگی لازم است از شماره های مناسب استفاده شود در غیر این صورت صدمات جبران ناپذیری به چشم وارد می شود.

8.آیا لنز در چشم گم میشود؟(سوال متداول چشمی)

بلی در بعضی مواقع لنز با چشم فیت نیست یا در جاگذاری لنز ، لنز به قسمت فوقانی زیر پلک که چسبیده به بافت ملتحمه چشم است انتقال می یابد.این عمل باعث زخمی شدن و قرمزی چشم می شود.

یا فرد در موقعی که لنز به چشم دارد با دست به چشم خود می مالد و خارش می دهد که این کار سبب جابجایی لنز از جای خود می شود.

در خبری گفته شد که در چشمان یک خانم، 27 لنز تماسی گم شده که بعد از سال ها به بیماری آب مروارید مبتلاء می شود پزشکان متوجه یک تودۀ بزرگ در چشم او می شوند که چیزی جزء یک توده 27 لنزی نبوده است و اغلب در اکثر بیماران باعث قرمزی و سوزش چشم می شود و لی این خانم دچار این عارضه ها نشد.

بنابراین کنترل کردن چشم مسلح به لنز توسط پزشک بطور دوره ای ضروری است.

9.چرا لنز در چشم تکان میخورد؟(سوال متداول چشمی)

معمولاً لنزهای نرم و ژلاتینی هستند که به علت نرمی زیاد و فیت نشدن مناسب در اشکان چشم شناورند مخصوصاً لنزهایی که 24 ساعته هستند یا حداکثر سه ماهه که این نوع لنزها ، احتمال جابجایی و تکان خوردن برای آنها وجود دارد.

لنزهای سخت این حالت را کمتر دارند و قابلیت اکسیژن رسانی به چشم در آنها هم زیاد است.

10.چرا بعد از گذاشتن لنز چشم دچار سوزش می شود؟(سوال متداول چشمی)

لنز نیاز به مراقبت های بهداشتی زیادی دارد.لنز را نباید با آب معمولی بشویید بلکه باید با محلول خود لنز آن را تمیزکنید.

سوزش چشم دلایل مختلفی دارد. ممکن است چشم شما به صورت نرمال به لنز حساسیت آلرژیک داشته باشد. یا لنز طبق مجوز پزشک متخصص یا از جاهای معتبر تهیه نشده باشد و یا با دست روی چشم مجهز به لنز تماس ایجاد می کنید و خارش می دهید . یا از نظر فیت بودن لنز و جاگذاری آن به خوبی رعایت نکرده باشید زیرا  آموزش گذاشتن و برداشتن لنز یک آموزش خاص و مهم است.

بهتر است برای تشخیص مشکل سوزش چشم تان با گذاشتن لنز به پزشک متخصص مراجعه داشته باشید.

اشتراک گذاری

دیدگاهی در مورد “10سوال متداول درباره لنز چشمی (مزایا، معایب و روش استفاده)

 1. ShaDi گفت:

  سلام . من عمل لیزیک انجام دادم . بعد از چه مدتی میتونم از لنز رنگی استفاده کنم ؟!

  1. میکائیل گفت:

   من ب تازگی لنز رنگی خریدم ولی خب فیکس نمیشه رو عنبیم چیکار کنم؟!

   1. اعجازالحق گفت:

    سلام خسته نباشید من قوزقرنیه دارم و از لنز سخت استفاده میکنم آیا امکان دارد از اشک مصنوعی دائما استفاده کنم؟

 2. مدیرسایت گفت:

  سلام خانم شادی از اینکه ایران لنزو انتخاب کردید ممنونم.
  عزیزم حداکثر زمانی که لازم هست بعد از عمل لیزیک منتظر بمونید و بعد از لنز استفاده کنید 1 سال هست.
  ولی برای چشم هایی که حساسیت کمتری دارند بین 6 ماه تا 1 سال بعد از عمل می تونن از لنز استفاده کنند. البته نوع عمل حذف عینکی که انجام شده هم مهمه که لازک، لیزیک، فمتو لیزیک یا فمتو اسمایل بوده باشه برای اطلاع از تایم دقیق با توجه به روند بهبودی و نوع عمل بهتر هست از پزشکتون سوال کنید.
  امیدوارم جوابتونو گرفته باشید.
  هر سوالی بود در خدمتتون هستیم.

  1. اعجازالحق گفت:

   سلام خسته نباشید من قوزقرنیه دارم و از لنز سخت استفاده میکنم آیا امکان دارد از اشک مصنوعی دایما استفاده کنم

   1. مدیرسایت گفت:

    سلام اگر خشکی چشم مزمن دارید استفاده از اشک مصنوعی مانعی ندارد بصورت دائم استفاده شود.

 3. عاطفه گفت:

  سلام من تنبلی چشم دارم . میتونم استفاده کنم؟ یکی گف نیم درصدم ضعیف باشه چشم نمیتونی بزنی؟

  1. مدیرسایت گفت:

   سلام خانم عاطفه ممنون از اینکه ایران لنزو انتخاب کردید.
   عزیزم اگر منظورتونو درست متوجه شده باشم باید بگم اون بخش از دیدتون که با عینک خوب میشه با لنزم خوب میشه.
   باز هم اگر سوالی بود از طریق راه های ارتباطی در خدمتتون هستم.

 4. هانیه گفت:

  سلام جدیدا لنز خریدم وقتی میزارم هی تکون میخوره و چشم هام میخاره و میکوبه طبی هم هست لنز های فبلیم اینجور نبوده قبل لنز هم اشک مصنوعی استفاده میکنم چون چشمم خشکه ممنون میشم کمکم کنین.

  1. مدیرسایت گفت:

   سلام عزیزم ممنونم که ایران لنزو انتخاب کردید.
   من احتمال میدم شما لنزتونو پشت و رو گذاشته باشید، لنزتون و بر عکس کنید ببینید مشکلتون حل میشه یا خیر؟
   اگر مشکلتون بر طرف نشد مشکل از سایز لنز که بزرگتر از مردمک چشم شماست.
   اگر باز هم سوالی دارید از طریق شماره تلفن، واتس اپ و تلگرام می تونید با ما در ارتباط باشید.
   09128894012 پاسخگویی تلفنی 9 صبح تا 9 شب

 5. پری گفت:

  سلام من تازه لنز طبی خریدم که دکتر تجویز کرده قوز قرنیه دارم .سوالم این بود که من لنزو بعد برداشتن از چشمم توی ظرفش که محلول ریخته بودم گذاشتم وقتی می‌خوام لنزو تو چشمم قرار بدم باید لنز از محلول داخل ظرف بردارم و داخل چشم قرار بدم یا باید وقتی برداشتم با آب بشورم بعد داخل چشم قرار بدم؟

  1. مدیرسایت گفت:

   سلام خانم پری ممنون که ایران لنز و انتخاب کردید
   اگر لنزتون جزو لنزهای سافت یا نرم هست به هیچ وجه نباید با آب تماس پیدا کنه و لنزتون و از جالنزی بردارید و داخل چشمتون بزارید.
   اما اگر لنز هارد یا سخت خریداری کردید پیشنهاد می کنم با پزشکتون مشورت کنید چون شرایط نگهداری لنز سخت و محلول و گذاشتن آن متفاوت هست.

 6. دلستان گفت:

  سلام
  سوالم این بود که لنز رو تا چه حد ضعیفی چشم میشه به جای عینک استفاده کرد؟
  مثلا یک فرد نمره چشمش یکی ۴ و یکی ۵ باشه و هم آستیگمات و انواع بیماری چشم رو یه جا داشته باشه میتونه از لنز استفاده کنه به جای عینک؟

  1. مدیرسایت گفت:

   سلام ممنونم که ایران لنز و انتخاب کردید.
   می تونید جایگزین کنید اما به شرطی که با پزشکتون مشورت کنید و ایشون موافقت کنه. در حال حاضر لنزهای طبی در سایت ایران لنز از برندهای ترولایف، جانسون ،مورنینگ، ایرسافت، ایراپتیکس و بوش اند لومب موجود هست تا نمره 10.
   برای اطلاع دقیق از موجود بودن نمره قبل از ثبت سفارش از طریق شماره تماس 09128894012 موجودی بگیرید.

 7. kasra گفت:

  سلام خسته نباشید.
  من ضعیفی چشمام یکم بالاست،دکتر گفته روزی ۲ساعت لنز استفاده کنم،قرنیه اسیب میبینه!؟میشه بپرسم چرا باید در روز ۲ساعت استفاده کنم،بیشتر کسایی ک لنز میزارن، صبح میزارن شب بر میدارن ولی ب من گفت ۲ساعت فقط استفاده کنم.
  خواهش میکنم راهنمایی کنید.
  سپاس از ایران لنز

  1. مدیرسایت گفت:

   سلام آقای کسرا ممنون که ایران لنز و انتخاب کردید.
   دلیلشو از دکترتون باید میپرسیدین
   ولی احتمالا ضخامت قرنیه تون نازکه یا شایدم دلایل دیگه…
   شما بهتره لنزهای نازک و سیلیکون هایدروژل ترجیحا و روزانه استفاده کنید.
   از لنزای ضخیم و سالانه استفادت نکنید.

 8. زهرا قلیزاده گفت:

  سلام. احتراما من بدلیل اب مروارید و توسط عمل لیزیک لنز گذاشتم‌که اخیرا پیش میاد که لنز داخل چشمم خشک شده و باعث اذیتم میشه لطف کنید دلیل و راه حل انرا عنایت بفرمایید. تشکر.

  1. مدیرسایت گفت:

   سلام خانم زهرا ممنون از اینکه ایران لنز رو انتخاب کردید.
   احتمالا شما دچار خشکی چشم شدید هستین و باید تحت در مان قرار بگیرید.
   مثلا قطره های اشک مصنوعی استفاده کنید.
   و همراه لنز هم قطره لنز مانند اکویت یا اویزور استفاده کنید.
   با پزشکتون هم مشورت کنید.

   1. hani گفت:

    سلام وقت بخیر من لنز طبی استفاده میکنم تازه خریدم دوسه ساله لنز میزارم اما اینبار لنز ب چشمم میچسبه و باید با فشار روی مردمک چشمم بزارم خودش روی چشمم قرار نمیگیره و مویرگ های پایین چشمم قرمز میشه علت چیه؟

    1. مدیرسایت گفت:

     سلام خدمت شما خانم هانی
     احتمالا سایزش براتون مناسب نیست، برای اطلاع از سایز چشمتون باید به چشم پزشک یا اپتومتریست مراجعه کنید تا دیامتر و بیس کرو دقیق چشمتون مشخص بشه و بعد بر اساس اون بتونید لنزی که سایزش مناسبه چشمتون هست خریداری کنید.

 9. محمودی گفت:

  سلام
  چرا بعداز عمل آب مروارید،لنز جاگذاری شده روی قرنیه تکون میخوره؟میگن آب پشت لنزه!!یعنی چی؟؟قراره برای همیشه اینطوری بمونه؟درمانش چیه؟

  1. مدیرسایت گفت:

   سلام خانم محمودی
   دوست عزیز در این خصوص حتما باید به پزشکتون مراجعه کنید و قطعا ایشان در رابطه با رفع مشکل، بهتر می تونن راهنماییتون کنند.
   با آرزوی بهبودی

 10. میکائیل گفت:

  من ب تازگی لنز رنگی خریدم ولی خب فیکس نمیشه رو عنبیم چیکار کنم؟!

  1. مدیرسایت گفت:

   سلام وقت بخیر
   یا لنز و پشت و رو میزارید یا دیامتر لنز با چشمتون هماهنگی نداره یعنی یا لنز از سایز چشمتون بزرگتره یا کوچکتر

 11. میکائیل گفت:

  سلام…مرسی….یه سوال دیگه هم داشتم….چرا وقتی لنزو از جالنزی درمیاری ک بزاری میجسبه ب دست و یا توی چشم چروک میشه و همونجوری چروکیده میجسبه ب عنبیه؟؟!

  1. مدیرسایت گفت:

   شاید محلول لنزی که استفاده می کنید باعث میشه لنزتون حالتشو از دست بده. حتما باید از محلول های استاندارد مثل ریلایف، آل کلین، اپتی فری، یونیال و یونیورسال استفاده کنید.
   بقیه برندها کیفیت سابق و ندارن و عمر لنز رو کاهش میدن. باید محلول جدید خریداری کنید.

 12. عاطی گفت:

  سلام من دیروز لنز طبی خریدم امروز ک استفاده کردم احساس میکنم همه جارو دود گرفته لنزم در آوردم ولی همچنان همون طوری میبینم دلیلش چیه؟البته قوز قرنیه هم دارم که عملش کردم

  1. مدیرسایت گفت:

   سلام عزیزم. شما احتمالا خشکی چشم دارید و اگر لنز طبی تون سالانه هست کمی ضخیم تر از لنزهای فصلی و روزانه ست و چشمتونو اذیت می کنه.
   قطره مرطوب کننده لنز مانند اکویت تهیه کنید و در این مواقع استفاده کنید.

 13. سجاد گفت:

  سلام خسته نباشید من دوساله از لنز طبی استفاده میکنم که زیر نظر متخصص تجویز شده و حتی تاکیدم داشتم که مشکل پولش نیست فقط لنز خوب بهم بدن…اما بعد دوسال از از لنز استفاده میکنم احساس میکنم چشام ریز تر و کوچیک تر شده البته اطرافیانمم تایید میکنن.واقعا نمیدونم چیکار کنم ایا این راه درمانی داره و دلیلش چیه ممنون میشم جواب بدین…

  1. مدیرسایت گفت:

   سلام دوست عزیز وقت بخیر
   شما حتما باید برای چکاپ به پزشک مراجعه کنید
   به طور کلی بعد از یک مدت طولانی استفاده از لنز و عینک برای درمان عیوب انکساری چشم، چشم ها کمی تنگ تر و ریزتر می شوند

 14. زهرا گفت:

  سلام ممنون از سایت عالیتون راستش من تازه لنز گرفتم و اولین بارمه که لنز در چشمم میگذارم و وقتی گذاشتم کاملا احساس کردم که یک چیز اضافه درون چشمم هست آیا طبیعی هست و چون من عادت ندارم اینجوریه؟

  1. مدیرسایت گفت:

   سلام وقت بخیر.
   چند روز پشت سرهم به مدت چند ساعت لنز رو استفاده کنید تا شکل قرنیه رو به خودش بگیره، اگه خوب نشد ممکنه سایز لنز به چشماتون نخوره یا لنز رو پشت و رو گذاشته باشید. و اگر خشکی چشم دارید حتما باید از قطره لغزاننده لنز مانند اکویت استفاده کنید.

 15. آیناز گفت:

  سلام
  من نزدیک ۲ ماه هست ک تقریبا هر روز حدود ۵ یا ۶ ساعت از لنز طبی سالانه استفاده میکنم
  وقتی لنزمو درمیارم یکم دور چشم قرمز میشه بعد چند دقیقه قرمزیش میره
  ایا استفاده ۵ ساعت در روز به چشم صدمه میزنه؟

  1. مدیرسایت گفت:

   سلام ممنونم
   شما دچار خشکی چشم هستین از قطره لغزاننده لنز همراه لنزتون استفاده کنید. استفاده از قطره اشک مصنوعی هم توصیه میشه.

 16. Ag گفت:

  سلام خسته نباشید ، من لنز میزارم جدیدا خودش مرطوبه ولی وقتی میزارم تو چشمم همون لحظه به همون گوشه که گذاشتم میچسپه حرکت نمیکنه بره وسط و انگار تموم رطوبتش میره و فقط میتونم درش بیارم ، میتونید راهکار بهم بدید ؟

  1. مدیرسایت گفت:

   سلام ممنونم
   شما دچار خشکی چشم هستین از قطره لغزاننده لنز همراه لنزتون استفاده کنید. استفاده از قطره اشک مصنوعی هم توصیه میشه.

 17. محمد گفت:

  سلام آیا لنز بدون رنگ طبی برای ضعیفی چشم در بینایی سنجی استخدامی و گواهی نامه و… قابل تشخیص است؟
  میتوان از طریق لنز مرحله بینایی سنجی را بدون اینکه بفهمند رد کرد؟

  1. مدیرسایت گفت:

   سلام خدمت شما
   از فاصله نزدیک قبل تشخیص می باشد.

 18. Sara گفت:

  سلام وقت بخیر ببخشید دلیل چسبیدن لنز به چشم و تکون نخوردن اون چیه؟

  1. مدیرسایت گفت:

   سلام احتمالا به یکی از دلایل زیر می تواند باشد
   1- خشکی چشم
   2- درصد آبرسانی پایین برند لنزی که استفاده می کنید.
   3- سایز لنز برای شما مناسب نیست.

 19. زهرا گفت:

  سلام روزبخیر
  میخاستم بپرسم من الان تقریبا سه ساله از لنز استفاده میکنم و قصد عمل لیزیک رو دارم آیا ممکنه از لنز استفاده میکنم بعدا در عمل لیزیک باعث مشکل بشه؟؟

  1. مدیرسایت گفت:

   سلام ممنون روز شمام بخیر
   یکماه قبل از انجام عمل لیزیک از لنز استفاده نکنید.

 20. مهراپ گفت:

  سلام وقت بخیر
  من برای معاینه رفتم و نمره چشمام ۰.۷۵ هستش و دکتر گفتن باید حداقل ۶ ماه از عینک استفاده کنم بعد از لنز و گفت هیچکس همون اول از لنز استفاده نمیکنه
  میخواستم بدونم این موضوع صحت دارع؟

  1. مدیرسایت گفت:

   سلام خدمت شما
   میتونید در کنار عینک از لنز هم استفاده کنید.

 21. مهراد گفت:

  سلام وقت بخیر
  آیا حتما باید قبل استفاده از لنز طبی مدتی رو با عینک گذروند بعد از لنز استفاده کرد یا از همون اول میتونه جایگزین عینک باشه؟؟

 22. مریم گفت:

  سلام
  من تنبلی عصب دارم که درمان نشده و تقریبا یکی از چشمام دید نداره فقط در حد تشخیص رنگ، آیا با لنز سه کانونه میشه درصدی از دید رو داشته باشم؟

  1. مدیرسایت گفت:

   سلام درود بر شما.
   حتما باید توسط پزشک معاینات تخصصی انجام شود.

 23. عسل گفت:

  سلام وقت بخیر میشه لنز طبی و لنز رنگی رو همزمان توی چشم گذاش؟؟؟؟

  1. مدیرسایت گفت:

   سلام ممنون از شما.
   فقط مجاز به استفاده از یک لنز هستید هرگز از دو لنز طبی و رنگی همزمان استفاده نکنید.

   1. مطهره اربابی گفت:

    اگه بزاریم چی میشه؟

    1. مدیرسایت گفت:

     خطر عفونت چشم هست و سلامت بینایی تون به خطر میفته

 24. مریم گفت:

  سلام من تازه یه لنز طبی خریدم اما یکیش هروقت میزارم زیرش حباب میبنده و نمیمونه روی چشمم میشه بفرمایید مشکل چیه؟

  1. مدیرسایت گفت:

   سلام خدمت شما.
   چند روز پشت سرهم به مدت چند ساعت لنز رو استفاده کنید تا شکل قرنیه رو به خودش بگیره، اگه خوب نشد ممکنه سایز لنز به چشماتون نخوره یا لنز رو پشت و رو گذاشته باشید.

 25. Eli گفت:

  سلام خسته نباشید
  من دوتا لنز دارم اما یه ظرفه میشه دوتارو تویه ظرف بزارم یا نه خراب میشن؟؟؟؟؟؟

 26. مطهره اربابی گفت:

  سلام من برای ۳ ساعت میخوام هم لنز طبی هم رنگی بزارم امکان داره؟

  1. مدیرسایت گفت:

   سلام وقت بخیر
   لنز طبی رنگی رو میتونید تا 8 ساعت داخل چشمتون بزارید و مشکلی پیش نمیاد اگه خشکی چشم هم دارید و تحمل لنز براتون سخت هست از قطره لغزاننده لنز استفاده کنید.
   اما اگر منظورتون این هست لنز طبی و رنگی رو، روی هم همزمان استفاده کنید خطرناکه هرگز این کار رو انجام ندید.

 27. gone گفت:

  سلام من لنزی که تازه خریدمو دومین باره استفاده میکنم دفعه قبل استفاده کردم مشکلی نداشت این دفعه یکی از چشمامو میسوزونه و سرجاشم قرار نمیگیره چشممو باز و بسته میکنم هی میره بالا درحالی که اون یکی چشمم مشکلی نداره میخواستم بدونم مشکل از کجاست پشت و رو هم کردم هر دو طرفش همینطوری هست ولی چشم دیگم اوکیه چون با ناخن برداشتم احتمال داره خراش خورده باشه؟یا اندازش برا این چشمم مشکل داره؟

 28. بیتا گفت:

  سلام ببخشید یه سوال دارم من چشمام ضعیف از لنز سخت استفاده میکنم میشه لنز رنگی رو، روی این لنز بزارم برای‌چند ساعت؟

  1. مدیرسایت گفت:

   سلام وقت بخیر.
   به هیچ عنوان دو تا لنز روی هم استفاده نکنید چون استفاده از دو لنز تماسی باعث کمبود اکسیژن در سطح قرنیه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *