اطلاع از موجودی کالا We will inform you when the product arrives in stock. Please leave your valid email address below.
مژه مصنوعی مگنتی یا مغناطیسی

مژه مگنتی چیست؟ چه مزایا و معایبی دارد؟

[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

مژه مگنتی – از آنجایی که چشم یکی از زیباترین اعضای صورت است، هر آنچه به زیبایی چشم مثل میکاپ، لنز چشم، مژه، تتو خط چشم و… مریوط می شود باید به درستی انتخاب شود.

همانطور که می دانید چشم عضو بسیاری حساس و آسیب پذیری است و شما جدا از اینکه باید به زیبایی آن اهمیت دهید، توجه به رعایت ایمنی و ابزارهایی که برای زیبایی چشم استفاده می کنید بسیار پر اهمیت تر است.

پیش از این بسیار در مورد استفاده صحیح از لنز چشم صحبت کرده ایم و گفتیم در هنگام لنز گذاشتن چه باید و نبایدهایی را رعایت کنیم تا از سلامت چشم محافظت کنیم.

در این مقاله قصد داریم در خصوص ابزار آرایشی دیگری به نام مژه مگنتی صحبت کنیم.

با ما همراه باشید.

مژه مصنوعی چیست؟

داشتن مژه های بلند و پر می تواند تاثیر زیادی در چهره ی افراد برای زیباتر شدن داشته باشد. مژه های بلند چشم ها بسیار را زیباتر می کند و بسته به حالت مژه، چشم ها می تواند حالت خمار، گرد و درشت تر به خود گیرد.

افرادی که خود مژه های بلندی دارند، با ریمل زدن می توانند به زیبایی طبیعی دست پیدا کنند. اما کسانی که مژه های کوتاه و کم پشت دارند برای زیباتر شدن چشم هایشان باید چه کاری انجام دهند؟

کاشت مژه، گذاشتن مژه مصنوعی و مژه مگنتی کارهایی است که می توان برای زیباتر شدن چشم ها و بلندتر نشان دادن مژه ها از آن استفاده کرد.

مژه مغناطیسی یا مگنتی چیست؟

انواع مژه مصنوعی

مژه های مصنوعی انواع مختلفی دارند. یعنی برای بلند تر شدن مژه می توان از روش های متعددی کمک گرفت که عبارتند از:

 • کاشت مژه : در این روش که توسط مژه کار در سالن های زیبایی انجام می گیرد، مژه های ریز، کوتاه و بلند به صورت دانه ای (تکی) و یا به صورت چندتایی روی مژه طبیعی در لابلای آن با نظم خاصی با چسب مخصوص، چسبانده می شود.در این روش نحوه چسباندن مژه، اندازه و حالت مژه ها می تواند متفاوت باشد و چشم ها را حالت دار نشان دهد.
 • مژه مصنوعی: چندین سالی است که از آمدن مژه مصنوعی در بازار آرایشی می گذرد. مژه مصنوعی در کیفیت ها و انواع مختلفی تولید شده است و هر کس بسته به نیار و بودجه ی خود آن ها را خریداری می کند و با چسب مخصوص روی مژه های خود می چسیاند.
 • مژه مگنتی یا مغناطیسی: این نوع مژه ها که بحث امروز مقاله است همانطور که از نامش پیداست با آهن ربا بر روی مژه طبیعی قرار میگیرد و نیازی به چسب هم ندارد.

مژه مگنتی چیست؟

مژه های مگنتی نوعی ابزار آرایشی هستند که از دو قسمت مژه بالایی و پایینی تشکیل شده است.

در قسمت مژه بالایی، مگنت زیر مژه به کار گذاشته شده است که روی مژه طبیعی گذاشته می شود و مژه پایینی که مگنت آن در قسمت بالای مژه قرار گرفته است زیر مژه اصلی گذاشته می شود

بدین صورت که مگنت مژه بالا و پایین به هم می چسبد و مژه را ثابت نگه می دارد. این مژه ها انواع مختلفی دارند که هر کدام جنس و حالت متفاوتی دارد و به همین دلیل برای انواع چشم ها می تواند استفاده شود.

انواع مژه مغناطیسی یا مگنتی

انواع مژه مگنتی یا مغناطیسی

 • مژه مگنتی با موی طبیعی
 • مژه مگنتی ابریشم مصنوعی
 • مژه مگنتی ابریشم طبیعی
 • مژه آهنربایی تک مگنتی
 • مژه آهنربایی دو مگنتی
 • مژه مغناطیسی سه مگنتی
 • مژه مگنتی گوشه چشمی

تعداد مگنت یا آهن رباهایی که در این نوع مژه ها به کار گرفته می شود بستگی به اندازه عرضی مژه ها دارد.

یعنی اگر بخواهید فقط در گوشه مژه هایتان، مژه مگنتی اضافه کنید با یک مگنت هم قابل استفاده است.

اگر هم از مژه های کامل برای چشم هایتان استفاده می کنید باید مژه های دو مگنتی یا سه مگنمتی خریداری نمایید

طریقه استفاده از مژه مغناطیسی یا مگنتی

برای استفاده از مژه های مگنتی باید طبق موارد زیر پیش بروید:

 1. صورتتان را بشویید و بعد به طور کامل آرایش کنید
 2. اگر عادت به استفاده از خط چشم های مویی و مایع دارید پیشنهاد می کنیم در زمان استفاده از مژه مگنتی از خط چشم ماژیکی استفاده کنید.
  زیرا ممکن است خط چشمتان به مژه مغناطیسی بچسبد و آرایشتان را خراب کند. به طور کل از لوازم آرایشی چشمی مایع در زمان استفاده از این مژه ها نباید استفاده کرد.
 3. یک پارچه نرم و رنگ روشن زیر چشمتان بگذارید که اگر در زمان فیکس  کردن، مژه به پایین افتاد روی دستمال بیفتد و گم نشود.
 4. برای بهتر چسبیدن مژه به قسمت بالایی مژه و گوشه های بیرونی، کمی ریمل بزنید. این کار باعث می شود تا مژه ها طبیعی تر به نظر برسند.
 5. حالا مژه مگنتی را که برای قسمت بالایی مژه است و آهن ربای آن پایین است را به آرامی روی مژه تان بگذارید و بعد مژه پایینی را که آهن ربای آن روبه بالا است زیر آن مژه بگذارید تا مگنت های آن همدیگر را جذب کند.
 6. بررسی کنید که آهن رباها دقیقا به همدیگر چسبیده باشد و جا به جا نشوند. زیرا در غیر این صورت مکن است خیلی زود مژه بیفتد و یا دقیقا روی پلک فیکس نشود.
 7. برای برداشتن مژه ها هم شما باید آن ها را بین دو انگشت قرار دهید و به آرامی مژه ها را بین دو انگشت بازی دهید تا زمانی که آهن رباها از هم جدا شوند

آموزش گذاشتن مژه مگنتی یا معناطیسی

ویژگی های مژه مگنتی

یکی از ویژگی هایی که مژه های مگنتی دارند نصب آسان و بدون نیاز به چسب می باشد و قیمت آن نسبت به مژه های مصنوعی و کاشت مژه کمتر است.

به راحتی می چسبد و زمان آرایش را کوتاه تر می کند.  در مقایسه با کاشت مژه نیاز به ترمیم ندارد و به راحتی جدا می شود.

در مقایسه با مژه مصنوعی نیاز به چسب ندارد و عوارض برخی از چسب های مژه مصنوعی که در بازار موجود است و برای چشم و مژه مضر است را در پی نخواهد داشت.

به طور کل مزایای مژه مغناطیسی یا مگنتی عبارتند از:

 • چسبیدن مژه با آهن ربا به جای چسب
 • نصب سریع و راحت
 • قابل استفاده برای دفعات زیاد
 • صرفه جویی در زمان میکاپ
 • ارزان قیمت
 • بدون ایجاد حساسیت

معایب مژه آهن ربایی یا مگنتی

درست است که استفاده از مژه مگنتی خیلی آسان است و خیلی سریع میتوانید آن را روی مژه قرار دهید اما دارای معایبی نیز می باشد که عبارتند از:

 • عدم چسبندگی مقاوم : اگر بخواهیم با چسب های کاشت و مژه مصنوعی مقایسه کنیم چسبندگی آن ها کمتر است و ممکن است بعد از یکی دوساعت بیفتد
 • احساس سنگینی روی چشم
 • احساس خستگی چشم
 • عدم مقاومت مگنت ها پس از چند بار استفاده
 • ایجاد افتادگی پلک : در صورت استفاده مکرر از این مژه ها به دلیل سنگینی که روی پلک ایجاد می کند باعث افتادگی پلک می شود

نتیجه گیری:

استفاده از مژه مگنتی برای زمان هایی که وقت کافی برای آرایش ندارید یا به طور روزمره می خواهید از مژه مصنوعی استفاده کنید شاید راه حل خوبی باشد.

خیلی ها به خاطر اینکه از چسب مژه استفاده نکنند ترجیح می دهند مژه مگنتی بگذارند و فکر می کنند که این مژه ها هیچ ضرری برای آن ها ندارد.

اما مهم ترین مشکلی که مژه های مگنتی برای شما به وجود می آورد افتادگی پلک است که برای رفع آن باید هزینه و زمان زیادی را صرف کنید.

اگر کاشت مژه را به دلیل ترمیم آن یا هزینه ی بالایی که دارد دوست ندارید بهترین گزینه برای بلند تر نشان دادن مژه های شما استفاده از مژه مصنوعی است.

مقایسه مژه مصنوعی با مژه مگنتی

چرا مژه مصنوعی بهتر از مژه مگنتی است؟

خوشبختانه در حال حاضر مژه مصنوعی هایی تولید شده است که از موی طبیعی ساخته شده و بسیار زیبا و مقاوم هستند.

این نوع مژه ها در انواع مختلفی وجود دارد که هر شخص بسته به حالت چشم هایش می تواند یکی از آن ها را انتخاب کند.

مژه مصنوعی های موجود در فروشکاه ما از برند اشلی می باشد که دارای کیفیت بسیار بالایی است و تنوع بسیاری در نوع چینش موها دارد که باعث می شود هر شخص، با توجه به حالت چشم هایش بهترین مدل را انتخاب کند.

از موی طبیعی ساخته شده اند و برخی از آن ها تا ۶۰ بار قابل استفاده هستند. این مژه به دلیل آنکه از موی طبیعی ساخته شده است بسیار سبک می باشد و روی پلک سنگینی ایجاد نمی کند

همچنین چسب های مژه مصنوعی که در فروشگاه ما وجود دارد بدون آسیب هستند و مژه های شما را خراب و یا تضعیف نمی کند.

برای مشاهده و خرید مژه مصنوعی برند اشلی اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *