اطلاع از موجودی کالا We will inform you when the product arrives in stock. Please leave your valid email address below.
نکات مهم در خرید لنز طبی و لنز طبی رنگی برای انتخاب بهترن مارک

نکات خرید لنز طبی برای انتخاب بهترین لنز

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

نکات خرید لنز طبی- اگر شما هم جزو افرادی هستید که از لنز چشم طبی استفاده می کنید حتمن برایتان پیش آمده که در زمان خرید لنز طبی برای انتخاب بهترین لنز طبی دچار تردید شوید یا ندانید چه لنزی بیشتر برای شما مناسب است.

یادتان باشد همانطور که قبلن گفتیم استفاده از لنز طبی با تمام ویژگی های مثبتی که دارد  دارای معایبی نیز می باشد که تا حد زیادی می توانید با رعایت یکسری نکات از آن ها جلوگیری نمایید.

با ما همراه باشید تا در خصوص نکات خرید لنز طبی بیشتر بدانید و از خرید خود لذت ببرید.

لنز چشم طبی دارای چه کاربردها و مزایایی می باشد؟

در حقیقت استفاده از لنز طبی جایگزینی برای عینک و یا درمان برخی از مشکلات چشمی و بینایی است.

در صورتی که فرد تمایلی به استفاده از عینک طبی نداشته باشد و یا عینک پاسخگوی نیاز او نباشد با تجویز پزشک می تواند از لنز طبی استفاده نماید.

نکات مهم خرید لنز طبی در خصوص مزایا و کاربرد آن

همانطور که اشاره کردیم لنز چشم دارای مزایایی است که برای راحتی کاربر در نظر گرفته شده است. برخی از مزایای لنز طبی که می تواند به نکات خرید لنز طبی کمک کند عبارتند از:

 • رفع محدودیت برای افرادی که مشغول به مشاغلی هستند که در حین فعالیت نمی توانند از عینک استفاده کنند.
 • مناسب برای افرادی که تمایل به استفاده از عینک ندارند و معتقدند عینک زیبایی چهره ان ها را تحت تاثیر قرار می دهد.
 • مناسب برای افرادی که دچار عیوب انکساری هستند و استفاده از عینک نمی تواند مشکل آن ها را برطرف نماید.
 • مناسب برای افرادی که مشغول انجام فعالیت های ورزشی و سنگین روزمره هستند و نگران شکستن عینک و… هستند.

اما با تمام مزایای لنز طبی که ما به برخی از آن ها اشاره کردیم و شما می توانید جزو نکات خرید لنز طبی آن ها را مد نظر قرار دهید دارای معایبی هستند که دانستن آن ها برای کسانی که از لنز طبی استفاده می نماید واجب است.

به طور مثال شخصی که از لنز طبی به طور دائم استفاده می نماید به احتمال زیاد دچار خشکی چشم خواهد شد.

اگر از لنز به درستی استفاده نکند و یا در شرایط نامناسب لنز بگذارد ممکن است دچار آسیب های چشمی یا عفونت چشمی شود که عواقب خطرناکی در پی خواهد داشت.

برای جلوگیری از عوارض استفاده از لنز خواندن این مقالات را پیشنهاد می کنم 👇

👈 مراقبت از لنز چشمی

👈 حساسیت چشمی

👈 موارد منع مصرف لنز چشم

اولین مرحله نکات مهم برای خرید لنز طبی

 • مراجعه به پزشک: نکته بسیار مهمی که متاسفانه کمتر رعایت می شود مراجعه به پزشک برای تایید استفاده از لنز و تعیین نمره چشم می باشد.

توجه داشته باشید تنها پزشک می تواند تشخیص دهد که شما شرایط استفاده از لنز چشمی طبی را دارید یا خیر. ممکن است با بررسی وضعیت چشمان شما به این نتیجه برسد که گذاشتن لنز اصلن به نفع شما نیست و به چشم شما آسیب می زند.

در نتیجه قبل از اینکه اقدام به خرید لنز طبی نمایید به پزشک مراجعه کنید تا علاوه بر تجویز لنز، سایز لنز مناسب چشم شما را بررسی کند و به شما بگوید دیامتر و بیس کرو لنز مناسب برای چشمان شما چه عددی باید داشته باشد.

همچنین اگر دچار خشکی چشم و کم آبی هستید بهترین برند لنز طبی بی رنگ و یا بهترین لنز طبی رنگی را به شما معرفی نماید.

نکات مهم خرید لنز طبی برای انتخاب بهترین لنز برای خشکی چشم

معمولا لنزهایی که از جنس سیلیکون هایدروژل است بهترین گزینه برای افرادی هستند که دچار خشکی چشم می باشند.

 • توجه به تاریخ انقضاء لنز: مساله بعدی در نکات خرید لنز طبی توجه به تاریخ اکسپایر لنز چشم است. همانطور که می دانید لنزها دو نوع تاریخ مصرف دارند.

اولین تاریخ مصرف لنز، یک تاریخ کلی از لنز است یعنی شما تا زمانی که پلمپ لنز را باز نکرده باشید تا آن تاریخ درج شده بر روی جعبه لنز، قابل استفاده است.

تاریخ انقضا بعدی مربوط به مدت استفاده از لنز پس از باز کردن پلمپ آن می باشد که میتواند لنز یک بار مصرف، لنز روزانه، لنز فصلی و لنز سالانه باشد.

 • خرید لنز مناسب بر اساس نیاز: اگر قصد دارید هر روز از لنز چشم طبی استفاده کنید و دچار مشکل بینایی هستید پیشنهاد می شود لنز سالانه یا فصلی خریداری نمایید.

اما اگر فقط می خواهید هر چند وقت یک بار از لنز طبی استفاده نمایید از لنزهای یک بار مصرف یا روزانه استفاده کنید زیرا ریسک آلودگی آن ها بسیار کمتر است. البته لنزهای چشمی ماهانه هم پیشنهاد می شود.

هرچه تاریخ انقضای مصرف لنز چشمی کوتاه تر باشد بهتر است زیرا ریسک آلودگی و چسبندگی مواد پروتئینی به ن کمتر است.

 • مراجعه به مراکز معتبر برای خرید لنز طبی: از هر مرکز و فروشگاهی لنز چشمی تهیه نکنید.

ممکن است بعضی افراد سودجو فقط برای منفعت اقتصادی خود، بر روی برچسب محصولات نام برندهای معتبر را حک کنند که آن ها از مجوز بهداشت برخوردار نیستند و به چشم قطعن آسیب خواهد رسید.

موارد بالا نکات خرید لنز طبی بودند که شما بایستی قبل از خرید به آن توجه کنید. اما مساله مهم بعدی در خصوص نکات مهم پس از خرید لنز طبی است که در ادامه به آن پرداخته ایم.

نکات مهم پس از خرید لنز طبی

زمانی که شما بهترین مارک لنز طبی مناسب با شرایط چشمتان را خریداری کردید تازه اول راه برای مراقبت از سلامت چشمانتان است. پس از خرید حتمن به این موارد توجه کنید:

خرید بهترین مایع لنز در خصوص نکات مهم پس از خرید لنز طبی

 • مایع لنز: استفاده از محلول لنز مرغوب تاثیر بسیاری در ماندگاری کیفیت لنز دارد. اگر بدون اطلاع از کیفیت مایع لنز، محلول لنزی را خریداری کنید ممکن در روزهای اول متوجه کاهش کیفیت لنز حود نشوید اما به مرور لنز را خراب می کند و ناچار به تعویض لنز خواهید شد.
 • توجه به نکات بهداشتی لنز گذاشتن: به موارد بهداشتی لنز گذاشتن و لنز برداشتن توجه کنید تا لنزتان آلوده نشود و دچار بیماری های چشمی نشوید.

👈 آموزش لنز گذاشتن و لنز برداشتن

 • توجه به نکات نگهداری لنز: هر کمپانی سازنده لنزی ممکن است با توجه به متریال به کار رفته در آن یکسری قوانین خاصی برای نگهداری از لنز تعریف کرده باشد که باید آن ها رعایت کنید.
 • جلوگیری از ورود مواد آرایشی به چشم: اگر میکاپ می کنید باید خیلی دقت داشته باشید تا از ورود لوازم آرایشی به چشمتان جلوگیری کنید زیرا باعث آلوده شدن سطح چشم و لنز می شود که در پی آن حساسیت و عفونت چشمی را به وجود می آورد.
 • خودداری از خاراندن چشم: زمانی که لنز داخل چشمتان است اجازه ندهید هیچ ماده یا مایع خارجی وارد چشمتان شود. خاراندن چشم در زمان استفاده از لنز می تواند خطر ساز باشد.

از برخورد آب با لنز جلوگیری کنید. با لنز به حمام و استخر و … نروید و صورت خود را زمانی که لنز در چشمتان است، نشویید

 • با لنز نخوابید: در زمان خواب و استراحت لنز خود را در بیاورید، حتی اگر لنزتان مناسب خوابیدن با لنز باشد.

👈 عوارض خوابیدن با لنز

کلام آخر در خصوص نکات خرید لنز طبی

تمام نکاتی که ذکر شد مواردیست که باید پیش و پس از خرید لنز طبی به آن توجه شود تا نه سلامتتان به خطر بیفتد و نه ضرر مالی متحمل شوید.

بی شک یکی از مهم ترین مسائل در زمان خرید، قیمت لنز چشمی می باشد. یک لنز خوب علاوه بر تمام ویژگی هایی  که دارد باید قیمت مناسبی هم داشته باشد که مشتری توان خرید و تعویض آن را داشته باشد.

اما متاسفانه به این دلیل که ایران تولید کننده لنز چشمی نیست و جزو لوازم های وارداتی می باشد و با دلار خریده می شود با تورم و ناپایداری بازار ممکن است با قیمت بالاتری خریداری شود و با قیمت بالاتر هم به فروش رسد.

ما در فروشگاه ایران لنز برای جلب رضایت مشتریان عزیز و احترام به خرید شما عزیزان پایین ترین قیمت ها را برای بهترین برندهای لنزچشمی در نظر گرفته ایم که علاوه بر ارسال رایگان یک هدیه هم در پک جالنزی شم قرار میدهیم.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *