اطلاع از موجودی کالا We will inform you when the product arrives in stock. Please leave your valid email address below.
رعایت تناسب رنگ مو با رنگ لنز چشم

تناسب رنگ لنز با رنگ مو و پوست

[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

تناسب رنگ لنز با رنگ مو – در مقاله قبلی در مورد انتخاب بهترین رنگ لنز بر اساس رنگ پوست صحبت کردیم و گفتیم در کل ۳ نوع تناژ پوستی داریم که شامل تناژ پوستی گرم، سرد و خنثی است.

افرادی که تناژ پوستی گرمی دارند بهتر است لنزهای چشمی رنگی را انتخاب کنند که در گروه بندی رنگ های گرم قرار دارند.

افرادی که تناژ پوستی سردی دارند هم بهتر است از لنزهای تن سرد مثل آبی، یخی، سبز، طوسی یخی و… استفاده کنند.

اما افرادی که تناژ پوستی خنثایی دارند تقریبن می توان گفت که اکثر لنزهای رنگی برای آن ها مناسب است.

👈 👈 تشخیص تناژ رنگ پوست

در این مقاله می خواهیم بدانیم چگونه می توانیم تناسب رنگ لنز با رنگ موهایمان را برقرار کنیم. با ما همراه باشید

نکته هایی مهم در خصوص رنگ مو

رنگ مو یکی از عناصر مهم در زیبایی چهره است. اینکه ما بدانیم چه رنگ مویی انتخاب کنیم که به رنگ پوست و چشم ما بیاید و یا برای لباسی که می خواهیم در مراسمی خاص بپوشیم به خوبی ست شود، کمی مشکل است.

وقتی می خواهیم رنگی را برای موهایمان انتخاب کنیم باید به این توجه داشته باشیم با دیگر اجزای صورتمان همخوانی داشته باشد.

مثلا باید به رنگ پوستمان توجه کنیم. یا به تناسب رنگ لنز با رنگ مو هایمان توجه کنیم.

اگر رنگ مو درست انتخاب شود به ما چهره ای شاداب تر و جذاب تر می بخشد و باعث می شود پوستمان به اصطلاح بازتر شود و موها را هم زیباتر نشان می دهد.

رنگ موی مناسب برای پوست های روشن

قبل از اینکه وارد مبحث اصلی در خصوص انتخاب بهترین رنگ مو بشویم لازم است این را بگوییم که لزوما افراد سفید پوست تناژ پوستی سردی ندارند. این را گفتم چون خیلی از شما فکر می کنید افرادی که سفید پوست هستند یعنی تناژ پوستی سردی دارند.

در مقابل کسانی که پوست تیره ای دارند جزو تناژهای پوستی گرم هستند که این کاملا اشتباه است و در مقاله تشخیص تناژ پوستی کامل به این مساله پرداختیم.

کسانی که سفید پوست هستند و دوست دارند تغییر رنگ موهایشان چهره ی آن ها هم دستخوش تغییرات مثبت و ملموسی شود در قدم اول باید تشخیص بدهند که جزو تناژ پوستی سرد، گرم و یا خنثی هستند.

اما با در نظر گرفتن اصول انتخاب رنگ مو باید علایق خود را هم در نظر بگیرید. مثلا اینکه طرفدار چه گروه رنگی هستید؟ یا می خواهید رنگ موهایتان روشن باشد یا تیره؟ برای ست کردن با لباس  با رنگ خاصی می خواهید رنگ موهایتان را عوض کنید یا…..

در نهایت به پاسخ همه ی این سوال ها و رعایت استانداردها می توانید بهترین رنگ مو را برای خود انتخاب کنید

انتخاب رنگ مو برای پوست های تناژ گرم

اگر پوست روشن با تناژ گرم دارید، رنگ موهای قهوه ای، قرمز، شرابی، نارنجی، مسی و یا رنگ مشکی که در آن قرمزی دارد برای شما بسیار مناسب است.

و یا اگر طرفدار رنگ های روشن هستید به سراغ رنگ های بلوند که در آن ها ترکیب رنگ های گرم به کار رفته مثل بلوند قهوه ای، نسکافه ای، مسی یا نارنجی روشن، طلایی و… بروید.

رنگ لنز مناسب برای رنگ پوست و موی گرم

انتخاب رنگ مو برای پوست های تناژ سرد

اگر پوست روشنی دارید و ته رنگ پوستتان مایل به آبی یا صورتی است تناژ پوستی شما سرد است و برای زیباتر شدن باید به سراغ رنگ موهایی که در گروه بندی رنگ های سرد قرار می گیرند بروید.

به طور مثال اگر می خواهید موهایتان را تیره کنید باید از تنالیته های رنگی آبی، صورتی، بنفش، خاکستری تیره با ترکیب آبی یا صورتی، مشکی بلو بلک و … استفاده کنید.

اما اکر دوست دارید موهایتان را روشن کنید می توانید رنگ هایی مثل بلوند صورتی، بلوند اش(خاکستری)، بلوند دودی، بلوند آبی، بنفش را در پایه های دکلره مختلف انتخاب کنید.

لنز رنگی مناسب برای موهای روشن

رنگ موی مناسب برای پوست های تیره و برنز

خوب بریم سراغ کسانی که پوست صورتشان تیره و برنز است یا میکاپ های تیره انجام میدهند.

پوست تیره و برنز یکی از رنگ های جذاب و دلنشین است که اگر انتخاب درستی در میکاپ و رنگ مو داشته باشیم می توانیم کلی دلبری کنیم 😉

وقتی که صورتمان را برنز می کنیم یا آفتاب می گیریم رنگ دانه های پوستی ما بسیار غنی و پر رنگ و لعاب می شود و برای شیک تر به نظر رسیدن نباید از آرایش های غلیظ اسفاده کنیم.

با یک آرایش ملایم و یک رژ لب مناسب کلی تغییر خواهیم کرد. اما برای انتخاب رنگ مو برای پوست های تیره در درجه اول باید بدانیم در کدام تناژ پوستی قرار داریم.

بهترین رنگ مو تیره و روشن برای پوست های سبزه و برنز

اگر پوستتان سبزه با تناژ گرم است از رنگ  موهای تیره مثل بلوند تیره یا قهوه ای تیره، بلوند عسلی، کاراملی یا طلایی استفاده کنید.

ولی اگر پوست تیره با تناژ سرد دارید و ترجیح می دهید موهایتان را روشن کنید از بلوندهایی که در ترکیب آن ها رنگ های سرد به کار برده شده استفاده کنید

اگر هم پوست شما تناژ خنثی دارد که تقریبن باید گفت همه ی رنگ ها برای شما مناسب است و می توانید با بازی در رنگ ها به بهترین انتخاب برسید

تناسب رنگ لنز با رنگ مو و پوست

خوب رسیدیم به بحث اصلی مقاله ی امروز یعنی برقراری تناسب رنگ لنز با رنگ مو و پوست.

همانطور که در مبحث انتخاب رنگ مو و انتخاب رنگ لنز بر اساس تناژ پوستی گفتیم، بهتر است افرادی که تناژ پوستی گرمی دارند از رنگ موهای گرم و لنزهایی که تنالیته های رنگی گرمی دارند استفاده کنند

افرادی هم که رنگ مو و پوستشان در تناژ سرد قرار گرفته برای انتخاب لنز چشم رنگی باید به سراغ رنگ های سرد بروند.

افرادی هم که تناژ پوستی خنثی دارند که هم در انتخاب رنگ مو و هم در انتخاب رنگ لنز چشم بسیار آزادانه تر می توانند انتخاب کنند.

چه رنگ لنزی با رنگ مو  و پوست  تناژ گرم ست می شود؟

افرادی که تناژ پوستی گرم دارند و موهایشان را هم از گروه رنگی گرم انتخاب کرده اند برای انتخاب رنگ لنز هم باید به سراغ لنزهای گرم بروند.

به طور مثال ما لنز عسلی را یک رنگ گرم می دانیم اما برخی از لنزهای رنگی عسلی در ترکیبی از رنگ های سرد است که برای این دسته از گروه مناسب نیست، مثل رنگ های سبز عسلی.

لنز قهوه ای، لنز عسلی خاکی، لنز عسلی فندقی، لنز کارملی و شکلاتی و… جزو رنگ هایی هستند که تناسب رنگ لنز با رنگ مو  و پوست، با تناژ گرم را حفظ می کند.

چه رنگ لنزی با رنگ مو و پوست تناژ سرد ست می شود؟

آن گروه از دوستانی که رنگ پوستشان در تناژ سرد قرار دارد و رنگ موهایشان هم جزو رنگ های سرد مثل بلوند صورتی، بلوند خاکستری یا مشکی بلو بلک و… است برای انتخاب رنگ لنز چشم مناسب باید به سراغ گروه رنگی لنزهای سرد بروند.

یعنی اگر به طور مثال رنگ پوستتان روشن است و در تناژ سرد قرار دارد و رنگ موهایتان را مشکی بلو بلک کرده اید لنز رنگی آبی، طوسی آبی، آبی سبز، طوسی یخی و رنگ های این چنینی که در گروه رنگ های سرد هستند برای شما بسیار مناسب است.

کلام آخر

برای انتخاب و تناسب رنگ لنز با رنگ مو و پوست ابتدا باید تناژ رنگ پوست خود را تشخیص دهید. اگر تناژ پوستی شما گرم است باید رنگ مو  و رنگ لنزتان هم در گروه رنگی گرم باشد

اگر هم تناژ پوستی شما سرد است باید به سراغ لنز های رنگی و رنگ موهایی که در گروه بندی رنگ های سرد قرار دارند بروید.

و در نهایت اگر تناژ پوستی شما خنثی است به شما تبریک می گوییم چون دغدغه ای برای رنگ لباس و آرایش، رنگ مو و رنگ لنز ندارید و اغلب رنگ ها برای شما مناسب است و با بازی با رنگ ها می توانید به رنگ ایده آل مناسب برسید.

لنز طوسی یک رنگ زیبا و خاص است که جزو رنگ های خنثی است و اغلب افراد می توانند از آن استفاده کنند و به زیبایی دلخواه و مورد نظرشان دست یابند.

برای انتخاب بهترین رنگ لنز چشمی می توانید از طریق راهای ارتباطی ما با مشاورین ایران لنز به صورت رایگان در ارتباط باشید

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *