مقالات آموزشی

ترفندهای آرایش پلک افتاده

آرایش پلک افتاده

آرایش پلک افتاده – شاید چشم ها یتان به دلیل بالا رفتن سن یا به صورت موروثی دچار افتادگی پلک باشد و داشتن پلک های افتاده برای شما چندان خوشایند نباشد.

برای اینکه افتادگی پلک ها را از بین ببرید چندین روش پزشکی و درمانی وجود دارد تا ظاهر شما زیباتر دیده شود اما اولین و ساده ترین راه برای اینکه چشم های زیباتری داشته باشیم میکاپ مناسب برای پلک های افتاده است.

تکنیک های آرایشی

همه ی چشم ها زیبا هستند و فرقی نمی کند چشم بادامی هستید یا حالت چشم هایتان گرد است یا…. . من فقط در این مقاله قصد دارم بهتون کمک کنم که آرایش زیباتر و گیراتری داشته باشید.

اگر جزو افرادی هستید که پلک افتاده دارید شاید کمی آرایش کردن برای شما مشکل باشد و نداشتن آگاهی راجع به اینکه چگونه چشم هایتان را آرایش کنید باعث شود از زیبایی چهره ی شما کاسته شود.

مثلا آرایش چشم دودی یا گربه ای با رعایت نکردن تکنیک های آرایشی در خصوص چشم های شما یک اشتباه آرایشی است که چهره ی شما را ناخوشایند جلوه می دهد.

اما نگران نباشید با رعایت کردن تکنیک های آرایشی که در این مقاله به آن پرداخته ام می تواند بسیار به شما کمک کند تا آرایش بسیار جذاب و چهره ای گیراتر داشته باشید.

به چه پلک هایی، پلک افتاده می گویند؟

کسانی که پلک افتاده دارند فضای پلک به طور کامل قابل مشاهده نیست و خط پلک در پشت چشم ها پنهان است. وقتی هم که پلک ها فضای واقعی خود را نشان نمی دهند طبیعتا آرایش چشم ها هم دیده نمی شود و با اشتباهات آرایشی می توانید باعث شوید تا افتادگی پلک دو برابر از چیزی که در واقع هست خود را نشان بدهد.

اما نگران نباشید درست است که آرایش چشم های شما نسبت به بقیه کمی سخت تر است اما روش های آرایشی زیادی هستند که با رعایت کردن آن ها می توانید به زیبایی دو چندان دست پیدا کنید.

برای اینکه راحت تر متوجه شوید پلک هایتان دچار افتادگی است یا خیر یک آینه بردارید و به فرم چشمتان دقت کنید اگر خط پلکتان را نمی بینید و یا پوستی از قسمت استخوان روی خط پلک را پوشانده، یعنی شما پلک افتاده دارید.

قدم به قدم آرایش پلک افتاده

خوب همامطور که گفتم آرایش چشم برای پلک های افتاده کمی دشوار تر است و باید در هنگام میکاپ کردن خیلی دقت داشته باشید تا زیباتر شوید و اشتباهی نکنید که به جای زیباتر شدن، چهرتون جلوه ی بدی پیدا کند.

با من همراه باشید تا قدم به قدم ترفندهای آموزش آرایش پلک افتاده را یاد بگیریم

قدم اول: استفاده از پرایمر

استفاده از پرایمر فقط برای کسانی که پلک افتاده دارند نیست بلکه برای میکاپ زیباتر همه ی افراد می توانند از پرایمر استفاده کنند.

اما اگر پلک افتاده ای دارید حتما پرایمر را پشت چشم هایتان بزنید چون باعث می شود میکاپی که روی چشم انجام می دهید تثبیت شود و از ریختن آرایش جلوگیری می کند.

علاوه بر این ماندگاری آرایش را بالا می برد و به زیباتر شدن چشم ها کمک می کند، همچنین یک بیس برای آرایش چشم ها به شمار می آید.

وقتی می خواهید از پرایمر استفاده کنید از قلم های تخت کوچک یا نوک انگشتانتان کمک بگیرید و بعد از زدن پرایمر ۱ دقیقه صبر کنید و تا به خوبی جذب و تثبیت شود.

قدم دوم : روش صحیح کرم پودر برای کسانی که افتادگی پلک  دارند

وقتی می خواهید کرم پودر بزنید اول به صورت نقطه نقطه به قسمت های سفت تر صورت بمالید (گونه، چانه، پیشانی) و بعد به صورت مورب با دست یا براش مخصوص به بقیه جاهای صورت پخش کنید.

اگر زیر چشم هایتان چروک است و مخصوصا دچار افتادگی پلک هستید حواستان باشد باید خیلی آرام و با نوک انگشت تان کرم پودر را زیر چشم به صورت ضربه ای پخش کنید تا مواد کرم پودر در یک جا تجمع نکند و خط و خطوط زیر چشم ها بیشتر خود را نشان ندهد.

قدم سوم: استفاده از کانسیلر

برای پوشاندن تیرگی زیر چشم ها از کانسیلر استفاده نکنید تا به خوبی تیرگی ها را کاور کند. برای انتخاب رنگ کانسیلر باید به رنگ پوست تان دقت کنید و کانسیلرتان را یک یا دو درجه روشن تر از آن تهیه کنید.

کانسیلر را نباید زیر چشم بمالید بلکه باید خیلی آهسته با نوک انگشت یا قلم مخصوص به صورت ضربه ای پخش کنید.

قدم چهارم: روش سایه زدن صحیح برای پلک افتاده

برای آرایش پلک افتاده در هنگام سایه زدن بهتر است سایه هایی که رنگ مات دارند را انتخاب کنید و با کمک قلمو روی پلکتان پخش کنید و به چشم هایتان فرم دهید تا زیباتر به نظر برسند.

ترجیحا از سایه های براق استفاده نکنید ولی اگر اصرار به زدن سایه های براق دارید به قسمت میانی پلکتان سایه یا هایلایتر بزنید.

قدم پنجم: آرایش پلک افتاده با خط چشم

اگر پلک افتاده دارید بهتر است خط چشم باریک بکشید و به جای اینکه کل سطح خط مژه را با خط چشم پر کنید، فقط گوشه خارجی پلک بالا و پایین را خط چشم بکشید.

برای خط چشم کشیدن پلک های افتاده بهتره که از گوشه خارجی به قسمت داخلی بروید و بعد آن را کامل کنید. می توانید با کمک قلم مویی صاف کمی از خط چشم تان را پخش کنید و با سایه ترکیب کنید.

چون پلک های افتاده خالت هلالی به سمت پایین دارند بهتر است خط چشم گوشه دار بلند به سمت بالا بکشید.

قدم ششم ریمل زدن برای پلک های افتاده

قبل از ریمل زدن بهترین کار استفاده از فرمژه است که حسابی مژه هایتان حالت بگیرد و بعد شروع کنید به ریمل زدن و مژه های پلک بالایی را با ریمل حالت بدهید.

کسانی که دچار افتادگی پلک هستند ممکن است در حین ریمل زدن، ریمل به پلکشان برخورد کند و آرایششان را کثیف کند. اگر برای شما هم این اتفاق افتاد صبر کنید تا ریمل خشک شود و بعد با ضربه ی نوک انگشت هایتان، لکه های سیاه را بردارید.

به این نکات آرایشی برای پلک های افتاده توجه کنید:

  • پیشنهاد می کنم از لوازم آرایشی مرغوب و ضد آب استفاده کنید تا خط چشم و سایه و ریمل به پشت پلک یا زیر چشم تان مالیده نشود و همچنین استخوان زیر ابرو سیاه و لکه دار نشان داده نشود.
  • ابروهایتان را نسبت به فرم صورتتان آرایش کنید که چندی پیش به صورت مفصل در این خصوص صحبت کردم و می توانید برای اطلاعات بیشتر به اینجا مراجعه کنید.
  • کسانی که دچار افتادگی پلک هستند فرم چشم هایشان به سمت پایین متمایل است، برای اینکه حالت صورت را از این فرم خارج کنیم اولین و کم هزینه ترین کار، لیفت ابرو با صابون لیفت ابرو اشلی می باشد.

ابتدا با براش مخصوص که آغشته به مواد صابون است ابروها را به سمت پایین بکشید و بعد به سمت بالا لیفت کنید و در آخر انگشتتان را روی صابون بکشید و به صورت ضربه ای روی ابرو بزنید تا حالت ابرو فیکس شود.

در آخر هم می توانید با سایه یا مداد ابرو حاهای خالی ابرو را پر کنید. برای پلک های افتاده، دم ابرو را به سمت پایین نکشید که دم ابروها با گوشه خارجی چشم ها در یک راستا قرار بگیرند.

  • اگر چشم های ریزی دارید می توانید برای درشت کردن چشم هایتان از لنزهایی که دیامتر بزرگتری دارند و یا لنزهایی که دور مشکی دارند استفاده نمایید.
  • استفاده از لنز رنگی زیبایی مناسب با رنگ میکاپ می تواند کمک زیادی به زیباتر شدن چهره ی شما بکند. اگر هم د چار ضعیفی چشم هستید می توانید از لنز طبی رنگی مناسب استفاده نمایید.

برای خرید انواع لنز رنگی و طبی می توانید با مشاورین ما به صورت رایگان از طریق واتس اپ، تلگرام و شماره ی تماس مندرج در سایت در ارتباط باشید.

اشتراک گذاری
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.