اصول صحیح آرایش چشم

آرایش چشم برای درشت نشان دادن چشم ها

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

آرایش چشم – چشم ها یکی از اصلی ترین عناصر صورت هستند که با آرایش درست، می تواند زیبایی ما را دو چندان کند.

حالا چی کار کنیم که با یک آرایش اصولی که با فرم صورت و چشم هامون متناسب باشه زیباتر بشیم؟

برای آرایش چشم باید به حالت چشم هامون، درشتی و ریزی چشم ها، فاصله ی ابروها با چشم، تناژ رنگ پوستی، مژه ها و… توجه کنیم.

برای اینکه به زیبایی بیشتر و آرایش حرفه ای تر دست پیدا کنیم توصیه می کنم این مقالرو از دست ندید.

با ما همراه باشید.

آرایش چشم برای گودی زیر چشم

بزارید قبل از اینکه بخوام در مورد آرایش چشم و پوشاندن سیاهی دور چشم صحبت کنم ۳ مورد از مواردی که خیلی زیاد می تونه در رفع تیرگی دور چشم به ما کمک کنه رو خدوتتون عرض کنم

 • اول از همه در روز آب خیلی زیادی بنوشید
 • دوم: خواب کافی داشته باشد
 • و سوم هم قرص های ویتامین و منابع سرشار از ویتامین هارو میل کنید

اینجوری به طور قابل توجهی از سیاهی دور چشم جلوگیری کردید.

روش صحیح آرایش چشم برای سیاهی دور چشم

آرایش چشم با کالر کورکتور

حالا اگه تمام موارد بالارو رعایت کردید و باز هم زیر چشماتون گود و سیاه بود اینجوری با آرایش چشم صحیح اونو محو کنید👇👇👇

برای آرایش چشم اول باید زیر ساز خیلی خوبی داشته باشیم . برای همین اول از همه کرم دور چشمتون، یا هر کرمی که زیر آرایشون می زنید و بزنید و ۵ دقیقه صبر کنید.

حالا برای پوشاندن سیاهی زیر چشم، قبل از اینکه از کانسیلر استفاده کنید از کالر کورکتور استفاده کنید چون کانسیلر به تنهایی نمی تونه بهتون کمک کنه.

کالر کورکتورها دارای رنگ بندی هستند که هر کدام از رنگ های آن برای مصرف خاصی کاربرد دارد.

و برای پوشش سیاهی دور چشم ، رنگ نارنجی کالر کورکتور بهترین گزینه است.

اگر سفید پوست هستید، رنگ نارنجی به تنهایی برای آرایش چشم شما مناسب نیست و می توانید با کمی کانسیلر آن را ترکیب کنید و به نقاط تیره ی پوستتان بزنید و آن را با دست یا پد و اسفنج پخش کنید.

اگر هم پوستتان گندمی و یا تیره است لازم نیست کالر کورکتور را با چیز دیگری ترکیب کنید.

اونو زیر چشمتون بزنید و با دست یا وسایلای دیگه مثل براش پخشش کنید

آرایش چشم با کالر کارکتور

استفاده از کانسیلر برای آرایش چشم جهت  پوشاندن سیاهی دور چشم

بعد از زدن کالر کورکتور برای آرایش گودی زیر چشم، حالا وقت استفاده از کانسیلره.

استفاده از کانسیلر به تنهایی نمی تونه به طور کامل سیاهی زیر چشم و بپوشونه و به جای اینکه آرایش زیباتری داشته باشیم با زدن بیش از حد کانسیلر، فقط چروک های زیر چشم را بیشتر جلوه میدید. .

اما اگر بعد از زدن کالر کورکتور برای آرایش، مقدار خیلی کمی هم از کانسیلر استفاده کنید به خوبی سیاهی زیر چشم را کاور می کند و دیگر خبری از سیاهی زیر چشم نخواهد بود.

در آخر هم کرم پودر و به کل صورتون بزنید و کانتورینگ لازم و انجام بدید.

آرایش چشم با کانسیلر

برای آرایش چشم چه جوری خط چشم بکشیم؟

برای اینکه زیباتر بشید و آرایش چشم جذابی داشته باشید، اول از همه باید به حالت چشماتون توجه کنید. چون هر مدل چشمی تکنیک خاص خودشو تو آرایش کردن داره.

اگر چشماتون ریز و می خواهید چشماتون و درشت تر نشون بدید، در بالای خط مژه پلک بالاییتون خط چشم آرایشی مشکی بکشید.

اگر چشماتون خیلی ریز از خط چشم یا مداد چشم سفید استفاده کنید، چون رنگ های روشن باعث درشت تر نشون دادن چشم ها میشه و به اصطلاح چهررو باز می کنه.

اگر هم خط چشم یا مداد سفید ندارید، بعد از اینکه خط چشم مشکی کشیدید، اونو پخش کنید

خط چشمتون و از قسمت داخلی و انتهایی چشمتون بکشید و به قسمت ابتدایی چشمتون بروید.

قسمت ابتدایی چشم ها در آرایش چشم با خط چشم باید خیلی نازک و خط قسمت انتهایی چشم باید پهن تر باشد. (کسانی که چشم ریز دارند نباید زیادی خط چشم مشان را پهن کنند)

خظ چشمتان را از طول چشمتان بلندتر بکشید تا چشماتونو کشیده تر نشون بده.برای پلک پایینی چشمتون هم بهتره که از خط چشم استفاده نکنید و یک خط مشکی نازک روی خط رویش مژ هاتون با مداد نرم مشکی بکشید.

کسانیکه چشماشون ریز اصلن توی چشمشون و مداد مشکی نکشند و از یک مداد سفید استفاده کنند.

کشیدن خط چشم درست در آرایش

لنز چشم

استفاده از لنز چشمی رنگی زیبایی توی آرایش خیلی به زیبایی ما می تونه کمک کنه. البته به شرط اینکه رنگ لنزمون و درست انتخاب کنیم. لنزهای رنگی زیبایی به سه دسته تقسیم میشن:

لنزهای بدون دور: این لنزها حالت بسیار طبیعی دارند و سایز چشم را تغییر نمی دهد یعنی باعث درشت تر دیده شدن چشم ها نمی شود و برای کسانی که چشمان درشت و گردی دارند مناسب است.

لنزهای رنگی دوردار: این لنز ها هم میتواند دور غلیظ مشکی داشته باشد و هم دور نازک. هر چه دور بیشتر و پر رنگ تری داشته باشند باعث درشت تر دیده شدن چشم ها می شوند. برای اینکه با گذاشتن لنزهای دوردار چشم های درشت تر و زیباتری داشته باشید باید لنزی را انتخاب کنید که بیس کرو (میزان انحنا) و دیامتر (قطر لنز) مناسب مردمک شما باشد.

لنزهای دوردار هاله ای: دور این لنزها به شکل هاله است و چشم ها را درشت تر نشان نمی دهد بلکه باعث حالت دار شدن چشم ها میشود. اگر طرفدار چشم های کشیده و خمار هستید این نوع لنزها به شما کمک خواهند کرد

برای آرایش چشم ها چه جوری سایه بزنیم؟

وقتی می خواید آرایش چشم انجام بدید می تونید موقع سایه زدن کاری بکیند که چشماتون درشت تر به نظر برسه.

برای این کار پیشنهاد می کنم اول کانسیلر را روی پلک و اطراف چشم بزنید و بعد پد آرایشی را روی پلکتان بزنید تا کانسیلر فیکس شود.

اگر چشم هایتان ریز است، یک سایه به رنگ هلویی یا قهوه ای برنز بالای خط پلکتان بزنید و به سمت بالا آن را بِلِند (محو) کنید.

انتخاب رنگ سایه بستگی به رنگ لباس، مو یا لنز چشم شما دارد. شما برای آرایش چشمتان با سایه زدن برای اینکه زیباتر به نظر برسید، بهتر است چشمتان را به سه قسمت تقسیم کنید (البته به طور فرضی 😁)

قسمت ابتدایی چشم باید روشن ترین رنگ سایه را داشته باشد، قسمت میانی کمی تیره تر و قسمت انتهایی چشم هم، پر رنگ ترین رنگ سایه را باید داشته باشد.

البته تمام این رنگ ها باید در هم محو شود تا زیبایی خود را نشان دهد.

برای روشن ترین قسمت سایه ( اگر چشمانتان ریز است) می توانید از رنگ های براق و روشن استفاده کنید.

برای قسمت پلک پایینی چشم، از همان رنگ سایه ای که برای بالای پلکتان استفاده کردید ( هلویی یا برنز) با براش به پایین مژه ها بزنید.

در مرحله ی بعد برای درشت تر نشان دادن چشم ها در آرایش چشم می توانید یک مداد سفید نرم را داخل چشمتان بکشید (اگر چشم هایتان گرد و بزرگ است این کار را نکنید) و بعد با یک مداد قهوه ای، دقیقا زیر مداد سفید را به آرامی پر کنید و در نهایت با براش کمی آن را محو کنید تا حالت خطی نداشته باشد.

در نهایت هم کسانی که چشم های ریزی دارند می توانند مژه های پایین شان را ریمل بزنند.

روش صحیح سایه زدم در آرایش چشم

آرایش مژه ها

وقتی ریمل نزدید انگار آرایش چشم شما کامل نشده و صورتتون یه چیزی کم داره. ریمل خیلی می تونه به زیبایی چشم ها کمک کنه.

برای اینکه با ریمل زدن خوشگل تر و جذاب تر بشید اول باید فرمژه بزنید، وقتی فر مژه زدید ریمل و از جای رویش مژه ها به سمت بالا بکشید، برای اینکه مژه هاتون به هم نچسبه قبل از اینکه ریملتون خشک بشه یک بار دیگه به مژه هاتون ریمل بزنی. این کار باعث می شه مژه ها از هم باز بشن.

اگر چشماتون ریز ریمل و بیشتر به قسمت میانی و گوشه ی مژه ها بزندی چون چشمتون و درشت تر نشون میده.

پیشنهاد می کنم برای آرایش چشم ، یک بار ریمل بلند کننده بزنید و برای بار دوم از ریمل حجم دهنده استفاده کنید.

گذاشتن مژه مصنوعی و معجزه زیبایی

اگر مژه های کم پشت و کوتاهی دارید و با ریمل زدن به مژه های دلخواهتان نمی رسید پیشنهاد می کنیم از مژه مصنوعی استفاده کنید.

خوشبختانه الان مژه مصنوعی های زیادی تو بازار هست که هم از الیاف طبیعی ساخته شده، و هم میشه ازشون به دفعات استفاده کرد.

مژه مصنوعی برای زیبایی میکاپ چشم

اگر چشم های ریزی دارید برای آرایش چشمتون اصلن از مژه مصنوعی های پر پشت استفاده نکنید، چون چشمتونو ریزتر نشون میده. در عوض از مژه های بلند و گرد استفاده کنید. مثل:

 • مژه مصنوعی اشلی استایل راند
 • مژه مصنوعی اشلی استایل سلکت
 • مژه مصنوعی اشلی استایل کارمل

اگر چشم های متوسطی دارید و می خواهید  با آرایش چشم، چشم هاتون کشیده تر به نظر برسه یا چشم های گرد با مژه های پرپشت و فر داشته باشید، هم می تونید از  مژه های گرد و بلند و پر پشت استفاده کنید، هم می تونید از مژه های بلند گوشه دار استفاده کنید.

 • مثل مژه مصنوعی اشلی استایل تیکی
 • مثل مژه مصنوعی اشلی استایل تدی
 • مثل مژه مصنوعی اشلی استایل لانگ
 • مثل مژه مصنوعی اشلی استایل لی لی

اگر جزو کسانی هستید که چشم های درشتی دارید و فقط می خواهید با گذاشتن مژه مصنوعی تغییر نا محسوسی کنید، می توانید از مژه های نه چندان پرپشت و گوشه دار استفاده کنید، مثل:

 • مثل مژه مصنوعی اشلی استایل لیدی
 • مثل مژه مصنوعی اشلی استایل دیلی

آرایش ابروها

برای اینکه ابروهای زیباتری داشته باشیم و پر پشت تر به نظر یرسه، اول باید موهای ابروهاتونو به سمت بالا شانه کنید. (اینجوری جاهای خالی ابرو بیشتر خودشو نشون میده و به راحتی می تونید اون قسمت هارو با مداد، ریمل و سایه ابرو پر کنید.)

اگر فاصله ابروها و چشم هاتون کمه و یا صورت کوچکی دارید نباید ابروهاتونو پهن بکشید، چون چهره را درهم رفته و نا خوشایند نشان میدهد.

حالت دادن به ابروها

اگر چشماتون درشت نیست پیشنهاد می کنم ابروهاتون و ضخیم و پهن نکنید. البته زیادی هم نازکشون نکنید. اگر به طور طبیعی ابروهاتون کوتاه با وسایل آرایشی مثل مداد ابرو، ژل یا ریمل ابرو، دم ابروهاتونو بلند تر کنید چون اینجوری باعث می شه تا وقتی خط چشمتونو کشیدید، چشماتون درشت تر به نظر برسه. راستی حواستون باشه هیچ موی اضافی دور ابروهاتون باقی نمونه. چون وقتی سایه چشم به استخوان پلکتون بخوره این موها خودشون و بیشتر نشون میدن و توجه رو از چشم های شما سلب میکنه.

لیفت ابرو

اگر هم می خواهید چهره ی شاداب تر و جوان تری داشته باشید، توصیه می کنم از لوازم آرایشی لیفت ابرو که به آن ابروهای فشن یا هالیوودی گفته می شود استفاده کنید.

یکی از بهترین محصولات لیفت ابرو، صابون لیفت فوری است، که شما در عرض چند دقیقه می توانید ابروهای بسیار زیبا و رو به بالایی داشته باشید.

لیفت ابرو در میکاپ چشم

صابون لیفت ابرو فوری اشلی تهیه شده از مواد کاملن گیاهی می باشد که باعث تقویت موهای ابرو می شود و با لیفت ابروها به سمت بالا، چهره را زیبا تر و جوان تر نشان می دهد.

برای خرید صابون لیفت ابرو و انواع مژه مصنوعی های دست بافت می توانید به سایت اشلی بیوتی مراجعه نمایید

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاع از موجودی کالا We will inform you when the product arrives in stock. Please leave your valid email address below.