درشت کردن چشم با لنز یا در کل داشتن چشم های بزرگ یکی از عوامل زیبایی در چهره ی همه ی ما انسانهاست که البته برای ما خانم ها بزرگ بودن و جذاب تر شدن چشم ها نسبت به آقایان اهمیت بیشتری دارد.

چون چشم مهم ترین عضو صورت در زیبایی به حساب می آید و میتوانیم با یک آرایش مناسب به زیبایی دلخواه برسیم.

لنزهای رنگی یکی ازابزارهایی است که برای زیباتر کردن چشم ها خیلی به ما کمک می کند و تغییر رنگ چشم با یک آرایش مناسب تاثیر زیادی در زیبایی چهره دارد.

لنزهای چشمی علاوه بر اینکه می توانند رنگ چشم های ما را تغییر دهند می توانند باعث درشت تر تر دیده شدن چشم ها هم بشوند و مردمک چشم ما را نسبت به اندازه ی واقعی، بزرگتر نشان بدهند.

در این مقاله می خواهم در مورد درشت کردن چشم با لنز صحبت کنم.

با من تا انتهای این مقاله همراه باشید.

لنزهای درشت کننده چشم

درشت کردن چشم با لنز امکان پذیر است؟

همه ی ما می داانیم که داشتن  چشم های بزرگ و براق به جذابیت چهره بسیار کمک می کند و اگر چشم های ریزی داریم با چند ترفند می توانیم آن ها را بزرگ تر نشان بدهیم.

درشت کردن چشم با لنز یکی از ترفندهایی است که به ما کمک می کند زیباتر دیده شویم. برای این منظور لنزهای زیبایی درشت کننده ی چشم تولید شده است که دیامتر آن ها نسبت به لنزهای معمولی بزرگتر است و دارای یک دایره ی سیاه در امتداد لبه خارجی خود هستند که باعث می شود لنز برجسته تر شود و با گذاشتن آن عنیه ی چشم بزرگتر نشان داده شود.

افرادی که از این لنزهای استفاده می کنند چشم هایشان حالت عروسکی به خود پیدا می کند و با یک آرایش ملایم یا کمی بیشتر به زیبایی زیادی دست پیدا می کنند.

این نوع لنزها را شاید بیشتر در چشم کره ای ها دیده باشید که با گذاشتن لنزهای درشت کننده ی چشم، به میزان زیادی تغییر چهره می دهند و زیباتر می شوند و البته چهره ی آن ها عروسکی می شود.

بعضی از زنان و مردان به طور روزانه برای درشت نشان دادن چشم هایشان از این لنزها استفاده می کنند.

این نوع لنزها در واقع لنزهای چشمی با دور مشکی غلیظ هستند که قطر آن ها نسبت به لنزهای رنگی معمولی بزرگتر است و به لنزهای دوار هم معروف هستند

لنزهای درشت کننده ی چشم برای اولین بار در سال ۲۰۰۴ وارد بازار شده و در کشورهایی مثل تایوان، ژاپن، کره جنوبی و چین به سرعت رواج پیدا کرد و مورد استقبال قرار گرفت.

برای خرید لنزهای درشت کننده چشم به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

برای درشت کردن چشم با لنز توسط لنزهای درشت کننده مانند لنزهای معمولی باید به یکسری نکات توجه کنیم تا با گذاشتن آن ها به چهره ی جذاب تری دست پیدا کنیم و اگر به آن ها توجهی نکنیم، چهره ی ما حالت ناخوشایندی پیدا می کند.

در ادامه به نکات لازم پرداخته ام که عبارتند از:

توجه به قطر لنز درشت کننده چشم:

کسانی که از لنزهای چشمی استفاده می کنند می دانند که قطر یا دیامتر لنزها بین ۱۴ میلی متر تا نهایتا ۱۴٫۸ می باشد که با توجه به اندازه ی چشم هر فرد انتخاب می شود.

اما برای درشت نشان دادن چشم باید سراغ لنزهایی برویم که دیامتر آن ها بزرگتر باشد و معمولا لنزهایی که قطر آن ها ۱۵ میلی متر است پرطرفدارترین سایز، برای بزرگ نشان دادن چشم ها هستند.

شاید کسانی که تا به حال از لنزهای چشمی استفاده نکرده اند و بخواهند برای بار اول از لنزهای درشت کننده استفاده کنند کمی ترسناک باشد و با اینکه لنزهای معمولی استاندارد ۱ تا ۲ میلی متر با آن ها تفاوت دارند برایشان راحت تر است

انتخاب صحیح  رنگ لنز درشت کننده ی چشم

من در مورد انتخاب رنگ لنز مناسب با چهره و رنگ و میکاپ هر فرد به طور مفصل صحبت کرده ام و یک فیلم آموزشی هم در همین خصوص در سایت منتشر کردم.

بهترین رنگ لنز مناسب با رنگ پوست و مو

اما برای درشت کردن چشم با لنز کمی معادلات انتخاب رنگ لنز تغییر می کند. برای استفاده از لنزهای درشت کننده اگر رنگ چشم های طبیعی خودتان روشن است خرید هر رنگ از این نوع لنزها می تواند چهره ی شما را از این رو به آن رو کند و تغییر زیادی پیدا کنید اما اگر رنگ زمینه ی چشم هایتان تیره است و قصد خرید لنزهای درشت کننده چشم را دارید به سراغ لنزهایی با رنگ تیره تر یا مات بروید .

البته درست است که انتخاب رنگ لنز وابسته به چندین مولفه است اما در نهایت با سلیقه ی شخصی هر فرد انتخاب می شود.

انتخاب رنگ لنز درشت کننده چشم

محافظت از لنزهای درشت کننده چشم

لنزهای بزرگ کننده چشم دربسته بندی ویال هستند و درپوش آن ها از جنس لاستیکی مهر و موم شده است و دارای تاریخ مصرف و تاریخ اکسپایر می باشد که باید در هنگام خرید به آن توجه کنید.

روش استفاده از لنزهای درشت کننده چشم

لنزهایی که به منظور درشت کردن چشم تولید شده اند مانند لنزهای معمولی نرم باید بین ۴ تا ۸ ساعت قبل از اولین استفاده داخل محلول گذاشته شود و از نظر مراقبت و بهداشت تفاوتی با دیگر لنزها ندارند.

قبل و پس از استفاده از لنزهای درشت کننده، حتما آن ها را با مایع لنز شستشو دهید و محلول جا لنزی را حداکثر دو شب در میان عوض کنید.

اگر برای درشت کردن چشم از لنز استفاده می کنید و پس از آنکه آن را داخل چشم گذاشتید و احساس بدی داشتید، همان موقع لنز را از چشم تان خارج کنید و سطح لنز را به خوبی چک کنید تا خط و خش یا پارگی بر روی آن ایجاد نشده باشد.

روش استفاده از لنز درشت کننده چشم

مثل همیشه حتمن برای گذاشتن و برداشتن لنز دست هایتان را بشویید و خشک کنید تا آلودگی دست ها به لنز منتقل نشود.

نکته ی حائر اهمیت دیگر در خصوص مراقبت از لنزهای درشت کننده ی چشم، به اشتراک نگذاشتن لنز است یعنی به هیچ عنوان از لنزتان به صورت مشترک با شخص دیگر استفاده نکنید.

خطرات استفاده از لنز مشترک

چگونه می توان از لنزهای درشت کننده ی چشم مراقبت کرد؟

لنزهای درشت کننده ی چشم دارای تاریخ مصرف و تاریخ اکسپایر مشخصی هستند که اگر پس از پایان آن ها همچنان مورد استفاده قرار بگیرند محل تجمع باکتری ها می شوند.

در صورتی که محلول جالنزی را به موقع عوض نکنید مکن است لنزها خشک شوند و یا به کناره های جالنزی بچسبند و یا تا شوند و حالت خود را از دست بدهند و علاوه بر این وقتی داخل چشم می گذارید، احساس سوزش کنید.

از بسته بودن درب جالنزی مطمدن شوید چون ممکن است باز بماند و هوا وارد محفظه شود و آلودگی  را هم به خود جذب کند.

توجه داشته باشید اگر لنزهای درشت کنده ی چشم  شما تا خورده است به این معنی است که دیگر قابل استفده نیستند و باید لنز جدیدی را جایگزین آن ها کنید.

محلول لنز خود را همیشه در حالت ایستاده قرار بدهید، پس از باز کردن پلمب آن فقط تا پایان تاریخ مصرف درج شده، از آن استفاده نمایید و اگر پس از تمام شدن تاریخ مصرف آن هنوز محلولتان تنام نشده بود دیگر از آ« استفاده نکنید و هرگز دو محلول قدیمی و جدید و دو برند متفاوت را ترکیب نکنید

مراقبت از لنزهای درشت کننده چشم

لنزهای درشت کننده چشمی برای استخر و حمام مناسب هستند؟

استفاده از این لنزها مانند تمامی لنزهای نرم در حمام و استخر ممنوع است و باعث عفونت چشم و خشکی چشم  و زخم قرنیه می شود و علت آن هم این است، با وارد شدن آب به داخل چشم اشک های طبیعی که باعث چرب ماندن چشم می شوند شرایطشان تغییر می کند و در نهایت باعث ایجاد خشکی چشم میشوند.

اگر اصرار به استفاده از لنز هنگام شنا یا حمام دارید، پیشنهاد می کنم از لنزهای رنگی نرم یک بار مصرف استفاده نمایید و بعد از پایان شنا و حمم آن ها را دور بیندازید و بلافاصله از قطره های چشمی مخصوص استفاده نمایید.

اگر پس از در آوردن لنز احساس کردید که چشمتان به نور حساس شده است و یا خیلی احساس سوزش می کنید حتما به پزشک مراجعه کنید.

خلاصه مطلب

برای درشت کردن چش با لنز می توانید از لنزهای درشت کننده ی چشم که دارای قطر بزرگتری هستند استفاده کنید.

این لنزها دارای دیامتر بزرگتر از لنزهای معمولی و یک دایره سیاه در امتداد لبه ی خارجی خود هستند که باعث می شود لنز ها برجسته تر دیده شوند و عنبیه را بزرگ تر نشان می دهد.

لنزهای درشت کننده ی چشم در سال ۲۰۰۴ وارد بازار شد و در کشورهای آسیای شرقی مانند چین و ژاپن و کره و تایوان مرود استقبال قرار گرفت.

برای کسانی که چشمان روشنی دارند هر رنگ از لنزهای درشت کننده ی چشم مورد قبول خواهد بود و با آن چهره ی جذاب تری چیدا خواهند کرد اما کسانی که چشمان تیره ای دارند بهتر است از لنزهای تیره تر و مات استفاده کنند.

با گذاشتن این نوع لنزها، چشم هایتان حالت عروسکی به خود پیدا می کند و بسیار چهره ی گیرا و جذابی خواهید داشت.

دیامتر این لنزها معمولا از ۱۴٫۵ تا ۱۵ میلی متر است.

سایز لنزهای درشت کننده چشم

از نظر مراقبت و بهداشت هیچ تفاوتی با لنزهای معمولی نرم ندارند و دارای تاریخ انتقضا و تاریخ اکسپایر مشخصی هستند و اگر پس از پایان تاریخ آ« ها، همچنان مورد استفاده قرار بگیرند به چشم آسیب می زند زیرا منبع تجمع باکتری ها می شوند.

شنا کردن، خوابیدن، استفاده مشترک از لنزهای درشت کننده ممنوع است و باعث آسیب به چشم می شوند.

در ایران لنز چشمی با قطر ۱۵ وجود ندارد و می توانید از لنزهایی که دیامتر آن ها بین ۱۴٫۵ تا ۱۴٫۸ هستند استفاده کنید

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *