مقالات آموزشی

۵ راهکار برای راحتی لنز در چشم و داشتن تجربه دلنشین برای دید بهتر

راهکارهایی برای راحتی لنز در چشم

راحتی لنز در چشم – اگر لنزچشمی که تهیه می کنید یک لنز استاندارد باشد و از مراکز معتبر فروش لنز چشم تهیه کرده باشید و پزشک آن را تجویز و تایید کرده است باید حس راحتی لنز در چشم را داشته باشید.

آن دسته از کاربرانی که دچار خشکی چشم و چشم های حساس هستند، ممکن است در بعضی مواقع با گذاشتن لنز احساس راحتی لنز در چشم را نداشته باشند.

توجه داشته باشید پس از قرار دادن لنز در چشم تان نباید احساس وجود جسم خارجی در چشم داشته باشید.

در این مقاله می خواهم یک مژده به افرادی که با گذاشتن لنز در چشم هایشان احساس ناخوشایندی دارند بدهم و ۵ راه کار برای داشتن تجربه دلنشین از لنزهای چشمی و راحتی لنز در چشم به آن ها بدهم.

برای آشنایی با این ۵ راهکار با من تا انتهای این مقاله همراه باشید.

۵ راهکار برای راحتی لنز در چشم و داشتن تجربه دلنشین برای دید بهتر

با رعایت این ۵ راهکار ساده و کاربردی می توانید بهترین تجربه را در گذاشتن و راحتی لنز در چشم با انواع لنزهای رنگی زیبایی، طبی رنگی و طبی بی رنگ و توریک داشته باشید و احساس وجود یک جسم خارجی را در چشم نداشته باشید.

استفاده از لنزهای روزانه

همانطور که قبلا هم گفتم استفاده از لنزهای روزانه و یک بار مصرف به دلیل اینکه امکان رسوب گرفتگی ندارد و مجدد قابل استفاده نیست و کاربر ناچار به استفاده از لنز تازه ای می باشد، چشم را تحریک نمی کند و باعث خشکی چشم هم نخواهد شد.

علاوه بر این، لنز روزانه نسبت به لنز سالانه و فصلی نازک تر است و احساس راحتی لنز در چشم بیشتر می باشد.

خرید لنز چشمی برند ایراپتیکس

استفاده از اشک مصنوعی برای راحتی لنز در چشم

استفاده از اشک مصنوعی یکی از بهترین راهکارها برای راحتی لنز در چشم است که با خشکی چشم مقابله می کند. اما حواستان باشد قبل از تهیه اشک مصنوعی و قطره لنز چشم مرطوب کننده حتما با پزشک یا اپتومتریست مشورت کنید چون همه ی قطره های چشمی با لنزها سازگاری ندارند.

ممکن است زمانی که شما قطره چشم یا اشک مصنوعی را همزمان با لنز چشم استفاده می کنید با یکدیگر سازگاری نداشته باشند و منجر به تغییر رنگ چشم و خرابی لنز شود که عواقب بدی در پی خواهد داشت. در نتیجه بنا به این دلایل حتما پیش از خرید با پزشک مشورت کنید.

خرید لنز چشمی برند اکیو ویو جانسون

لنز مناسب چشم های خشک

از راه کارهایی که می تواند به راحتی لنز در چشم کمک کند استفاده از لنزهای چشمی مناسب برای چشم های خشک است.

برای اینکه برند لنز چشمی طبی خود را عوض کنید بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

اگر با گذاشتن لنزها در چشم احساس راحتی با آن ها را ندارید باید به پزشک مراجعه کنید تا با بررسی وضعیت چشم ها و لنز، علت آن مشخص شود.

در صورتی که مبتلا به خشکی چشم باشید، پزشک خرید برند لنز چشمی دیگری را به شما پیشنهاد می دهد.

خوشبختانه در حال حاضر برندهای با کیفیتی در بازار موجود است که برای راحتی لنز در چشم و همچنین برای چشم های خشک و حساس مناسب هستند.

با مشاوره رایگان تیم ایران لنز می توانید بهترین لنز چشم مناسب با چشم هایتان را خریداری کنید و از خرید خود لذت ببرید.

یکی از لنزهایی که بسیار به راحتی لنز در چشم کمک می کند لنزهای تولید شده با فناوری سیلیکون هایدروژل می باشد.

این لنزها علاوه بر اکسیژن رسانی بیشتر به چشم ها میزان آب بیشتری هم در خود ذخیره می کنند که یک انتخاب بسیار عالی برای افرادی است که به خشکی چشم مبتلا هستند.

به طور مثال لنزهای طبی برند ایراپتیکس، اکیوویو اویسس و بوش اند لامب پیورویژن جزو بهترین برندهای لنز چشم طبی هستند که راحتی لنز در چشم را تضمین می کند و برای افرادی که دچار خشکی چشم هستند بسیار مناسب است.

خرید لنز چشمی برند بوش اند لامب

داشتن تغذیه مناسب و مصرف مکمل های غذایی

داشتن یک تغذیه مناسب بر عملکرد کلیه اعضای بدن تاثیر مثبت دارد و در صورتی که هر کدام از ما تغذیه خوبی نداشته باشیم و به ویژه به میزان کافی آب ننوشیم، با قرار دادن لنز در چشم هایمان احساس راحتی با لنز نخواهیم داشت چون چشم های ما دچار خشکی می شوند.

درصد میزان خشکی چشم و همچنین درصد میزان اشک موجود در چشم در راحتی لنز در چشم بسیار تعیین کننده هستند.

البته دو مولفه مهم کیفیت و کمیت اشک چشم در استفاده از لنز و همچنین شناخت بهترین برند متناسب با چشم ها بسیار پر اهمیت هستند.

کسانی که اشک چشم هایشان کیفیت خوبی ندارند، لنز در چشم هایشان به اندازه کسانی که اشک به میزان کافی تولید نمی شود باعث ناراحتی آن ها خواهد شد.

بر اساس تحقیقات متخصصان چشم پزشک، مصرف روغن و قرص های امگا۳ که در ماهی قزل آلا موجود است و همچنین روغن کتان و سبزیجات تازه در بهبود کیفیت و کمیت اشک تاثیر بسزایی دارد. در نتیجه برای راحتی لنز در چشم می توانید با رعایت یک اصول غذایی مناسب و مصرف مواد خوراکی نامبرده احساس خوشایندی را تجربه کنید.

استفاده از محلول های لنز چشم مناسب برای شستشو و پاکیزگی آن ها

توجه داشته باشید استفاده از محلول لنز مناسب به اندازه کیفیت لنز چشمی پر اهمیت است و ما بارها هم در مشاوره هایمان و هم در مقاله های ایران لنز به اهمیت کیفیت مایع لنزها اشاره کرده ایم.

محلول های مرغوب باعث حفظ کیفیت لنز و راحتی لنز در چشم خواهد شد و بر عکس محلول لنزهایی که از کیفیت خوبی برخوردار نیستند و متناسب با نوع لنز شما نمی باشند باعث عدم حس راحتی در استفاده از لنزهای چشمی خواهند شد.

در بعضی موارد هم ممکن است فردی با یک برند محلول لنز، احساس بدی نداشته باشد اما در مقابل، فرد دیگری دچار حساسیت به آن محلول شود و واکنش های آلرژیک مثل سوزش، قرمزی، اشک ریزی و…. نشان دهد.

در نتیجه برای خرید بهترین محلول لنز چشم می توانید به پزشک مراجعه کنید تا با توجه به شرایط چشم شما، محصول مناسبی را به شما معرفی کند.

کلام آخر

امیدوارم این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد و با رعایت مسائل فوق لذت دید بهتر و خوشایندی را در استفاده از لنزهای چشمی تجربه کنید.

دوستانی که دچار ضعیفی چشم هستند بایستی از لنزهای طبی رنگی و یا طبی بی رنگ استفاده نمایند و همانطور که گفتم کیفیت لنزها در سلامت و راحتی آن برای کاربر بسیار پر اهمیت است.

برای انتخاب بهترین برند مناسب با چشم هایتان می توانید به صورت رایگان با مشاورین ما از طریق دایرکت اینستاگرام، واتس اپ و شماره های تماس در ارتباط باشید.

اشتراک گذاری
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.