مقالات آموزشی

آرایش چشم گربه ای

آرایش چشم گربه ای و کشیده

آرایش چشم گربه ای شاید یکی از میکاپ های چشمی باشد که تقریبا همه دوست دارند  حداقل یکبار آن را تجربه کنند.

البته این نوع میکاپ چشم هیچ وقت هم از مد نیفتاده و همیشه در هر دوره ای ای جذاب بوده و هست. از میکا\ بازیگران یوسف پیامبر گرفته تا بازیگران بالیوودی و همه ی زنانی که در عرصه زیبایی و مد نقشی دارند، از آرایش چشم گربه ای بهره مند شده اند.

البته برای این نوع میکاپ باید به فرم چشم هم توجه شود یعنی مدل آرایش چشم گربه ای کسانی که چشم درشت دارند با کسانی که چشم ریز  و بادامی دارند متفاوت است.

برای اینکه بدانید چه مدل خط چشمی برای شما مناسب تر است با من تا پایان این مقاله همراه باشید.

کارهایی که قبل از آرایش چشم گربه ای باید انجام دهید

همیشه برای اینکه یک میکاپ بی نقص داشته باشید باید یکسری نکات آرایشی را رعایت کنید که هم کیفیت میکاپتان افزایش پیدا کند و هم ماندگاری بیشتری داشته باشد.

✅قبل از اینکه آرایش چشم گربه ای را شروع کنید صورت تان را تمیز کنید و بعد تونر و مرطوب کننده به پوست تان بزنید.

✅اگر هم اطراف چشم هایتان قرمز یا تیره است و یا پف دارد از سرم یا کرم چشم استفاده کنید .

✅برای ماندگاری و بی نقص بودن آرایش تان هم حتما از پرایمر استفاده کنید.

آرایش چشم گربه ای مرحله به مرحله

خوب اگر آماده اید و دوست دارید این آرایش جذاب و به نحو احسن یاد بگیرید و مراحل قبل از آرایش و انجام دادید الان وقتشه که قدم به قدم آرایش چشم گربه ای را شروع کنیم.

مرحله ی اول خط چشم گربه ای

اول از همه باید بگم که اصلا نباید تو این مرحله عجله کنید، باید خیلی آهسته و با حوصله پیش بریم. در مرحله ی اول یک خط روی خط مژه پلک بالایی بکشید برای این کار میتوانید کم کم پهنای خط را بیشتر کنید

در مرحله ی بعدی باید زاویه ی مناسبی برای گوشه دار کردن خط چشم تان پیدا کنید. حواستان باشد خط دنباله دار باید با فرم چشم تان همخوانی داشته باشد و بدانید خط چشم تان باید تا کجا ادامه پیدا کند.

برای اینکه بهترین زاویه را پیدا کنید به صورت فرض خط پلک پایینتان را به سمت بالا ادامه دهید. برای اینکه آرایش تمیزی داشته باشید برای این کار می تونید از سایه و یا یک قلم موی نوک تیز کمک بگیرید و زاویه ی خط چشم تان را پیدا کنید.

وقتی زاویه را پیدا کردید با چند نقطه دنباله ی خط چشم تان را مشخص کنید، این کار باعث می شود حالت نهایی خط چشم تان را پیدا کنید و وقتی از فرم نهایی آن رضایت داشتید نقاط را به هم وصل کنید و داخل آن را پر کنید.

بعد از تمام این مراحل وقت تمیز کاریه. حالا اگه خط چشم تان را صاف نکشیدید می توانید با پنبه یا کانسیلر آن را اصلاح کنید .

این کل مراحل خظ چشم گربه ای بود که اگر مرحله به مرحله انجام بدی یک میکاپ فوق العاده خواهی داشت.

مراحل آرایش چشم گربه ای

خط چشم گربه ای برای انواع چشم ها

در قسمت بالایی یک حالت کلی از فرم آرایش چشم گربه ای را گفتم اما نکته ی مهم این است که چه خط چشمی به ما می آید؟

برای کشیدن خط چشم گربه ای اول باید فرم و حالت چشم مان را در نظر بگیریم. چشم هایمان درشت است یا ریز؟ پلک مان پف دار و افتاده است یا بلند؟ حالت بادامی دارد یا گرد و درشت و…

بر اساس هر کدام از این نوع چشم ها باید حالت خط چشم تان را درست انتخاب کنید که در ادامه به هر کدام از این موارد پرداخته شده است:

خط چشم مناسب برای چشم گرد و درشت

چشم های گرد و درشت بسیار زیبا هستند اما اگر نحوه ی آرایش کردنمان درست نباشد، درشت بودن چشم بیشتر از چیزی که در واقع هست خود را نشان می دهد که اصلا خوشایند نخواهد بود.

این افراد برای زیباتر شدن باید خط چشم دنباله دار بکشند تا کشیده تر به نظر برسد. پس شمایی که چشم هایتان درشت و گرد است باید ابتدا قسمت انتهایی چشم تان بکشید و بعد تا اواسط چشم تان، آن را ادامه دهید و لازم نیست بخش ابتدایی چشم تان را خط چشم بکشید.

برای شما خط چشم های رنگی هم خیلی مناسب و خاص است و باعث می شود توجه ها از بزرگی و درشتی چشم کم شود و به رنگ خط چشم تان معطوف شود و به کشیدگی حالت چشم تان هم کمک می کند.

میکاپچشم های درشت و گرد

خط چشم مناسب برای چشم های ژاپنی

اگر چشم هایتان مثل چشم های مردم آسیای شرقی و ژاپنی ها است در اصل فضای زیادی برای خط چشم کشیدن ندارید پس بهتره از خط چشم مایع استفاده کنید و به سراغ مداد مشکی برای خط چشم کشیدن نروید.

خط چشم مایع خیلی صاف و روان کشیده می شود و شما در نهایت آرایش تمیز و صافی خواهید داشت. برای کشیدن خط چشم تان از داخل چشمتان شروع به کشیدن خط چشم نازک کنید و دنباله ی آن هم باید نازک و رو به بالا باشد.

آرایش چشم مدل ژاپنی

خط چشم گربه ای مناسب چشم های کوچک

کسانی که چشم های کوچکی دارند باید با ترفندهای آرایشی سعی کنند چشم هایشان درشت تر جلوه دهند. برای این کار می توانید دو دنباله در ادامه ی چشم تان بکشید. اول دنباله ی بالایی را بکشید، البته در دنباله دار کردن خط چشم تان نباید افراط کنید. یک دنباله ی کوچک کافیست. برای کشیدن دنباله ی دوم از وسط خط پایینی چشم تان خط چشم بکشید و به موازات خط بالایی آن را تا خارج از چشم تان ادامه دهید.

برای اینکه این دو خط از هم حدا دیده شود، فاصله ی بین آن ها را کانسیلر بزنید.

میکاپ گربه ای برای چشم کوچک

خط چشم گربه ای مناسب برای چشم بادامی ها

اگر چشم های بادامی دارید باید از قسمت داخلی چشم تان شروع به کشیدن خط چشم کنید. از میزان فضای پلک تان استفاده کنید و خط چشم تان را پهن کنید. خط چشم های روشن برای چشم بادامی ها مناسب تر است به خصوص اگر پوست و یا آرایش برنز داشته باشید

بهتر است دم ابروهایتان کشیده و بلند باشد و از مداد تیره برای زیر پلک پایین تان استفاده نکنید چون چشم را کوچک تر می کند و برای چشم بادامی ها اصلا مناسب نیست.

آرایش گربه ای برای چشم بادامی ها

خط چشم مناسب برای چشم های رو به پایین

خط چشم گربه‌ ای برای افرادی که چشم های رو به پایین دارند، یک گزینه بسیار مناسب است. فقط کافی است یک خط چشم کلفت بکشید تا  به بالا بردن چشم هایتان کمک ‌کنید.

حواستان باشد نباید از فرم چشم تان برای کشیدن خط چشم پیروی کنید، بلکه باید نقطه ‌ای مناسب پیدا کنید و دم خط چشم تان را به آن نقطه برسانید.

این مدل ضخیم خط چشم باعث می شود که انتهای چشم تان رو به بالا به نظر برسد. اگر می خواهید به ظاهرتان جذابیت بیشتری دهید، از خط چشم های رنگی استفاده کنید.

آرایش مناسب چشم های رو به پایین

خط چشم گربه ای برای پلک های افتاده

همانطور که در مقاله ی قبلی گفتم، آرایش چشم برای پلک های افتاده کمی دشوار تر است. اگر دچار پلک افتاده هستید و یا چشم هایتان پفدار است برای اینکه آرایش چشم گربه ای خوبی داشته باشید، باید یک خط چشم نازک بکشید، ظرافت خط چشم باید به حدی باشد که زیر پلک تان نرود.

بهتر است خط چشم را از بیرون به اخل بکشید، شما می توانید دم خط چشم را تا جایی بالا ببرید تا افتادگی پلک تان را پوشش دهد.

بهترین روش آرایش پلک های افتاده

آرایش گربه ای مخصوص پلک افتاده

آرایش چشم اسموکی

آرایش چشم اسموکی همیشه پرطرفدار بوده و هست اگر می خواهید آرایش چشم اسموکی داشته باشید فقط کافیه این مراحلی را که در ادامه گفته ام  انجام دهید تا یک آرایش چشم بی نظیر داشته باشید.

اول از همه خط چشم گربه ای متناسب با فرم چشم تان را با یک خط چشمی که قابل پخش شدن است بکشید

بعد از آن یک قلم مو ریز بردارید و خط چشم تان را پخش کنید و انقدری روی آن کار کنید تا ظاهر ملایم و محوی پیدا کند اما در حدی هم نباشد که دنباله ی خط چشم تان از بین برود.

در قدم بعدی باید خط چشم را برای پلک پایین هم بکشید و آن را محو کنید.

در آخر هم زیر دنباله ی خط چشم تان را کانسیلر بزنید تا خودش را بیشتر و زیباتر نشان بدهد.

برای اینکه آرایش چشم تان زیباتر شود از سایه چشم استفاده کنید. معمولا برای آرایش اسموکی سایه دودی رنگ یا آبی و بنفش تیره استفاده می شود اما اگر می خواهید می توانید رنگ سایه را به دلخواه خودتان انتخاب کنید.

گوشه ی داخلی چشم تان را باید سایه ی روشن تر بزنید وهر چه به سمت انتهایی می روید، سایه را پر رنگ تر و تیره تر کنید و بعدهم آن را محو کنید.

برای اینکه منظورم را بیشتر متوجه شوید به تصویر دقت کنید.

آرایش اسموکی

لنز رنگی مخصوص آرایش اسموکی

لنز چشم رنگی با دور هاله ای می تواند به چشم هایتان حالت دهد و تجربه ی لذت بخش تری از آرایش گربه ای و اسموکی داشته باشید.

برای آرایش اسموکی می توانید از لنزهای آیس و یخی کمک بگیرید.

اگر می خواهید چهره ی فانتزی تر و یا ترسناک داشته باشید می توانید از لنزهای فانتزی یا به اصطلاح هالووینی استفاده نمایید

لنز رنگی گربه ای

مژه مصنوعی گربه ای

برای تکمیل آرایش تان می توانید از مژه مصنوعی های گربه ای هم استفاده کنید. منظور از مژه مصنوعی گربه ای یعنی مژه ای که حالت کشیده داشته باشد و به چشم حالت خمار بدهد. این مژه ها باید فرمت گوشه دار داشته باشند یعنی قسمت انتهایی مژه ها بلند تر باشد. البته اگر چشم های ریزی دارید ترحیحا از مژه های گوشه دار استفاده نکنید چون چشم هایتان را خیلی ریز تر نشان می دهد یا دست کم برای آرایش گربه ای، مژه های طبیعی خودتان را به شکل کشیده ریمل بزنید.

برای خرید انواع مژه های گرد و گوشه دار می توانید به سایت اشلی بیوتی مراجعه کنید.

مژه مصنوعی گوشه دار

نکاتی درباره آرایش چشم گربه ای

  • وقتی می خواهید دنباله ی خط چشم تان بکشید به هیچ وجه پوست زیر ابرو را با دست رو به بالا نکشید چون این یک اشتباه خیلی بزرگ در میکاپ است و وقتی شما پوست تان را رها می کنید فرم خظ چشم تان به کلی تغییر می کند.
  • برای اینکه خط چشم صاف تری داشته باشید می توانید به پایین نگاه کنید
  • از آینه های آرایشی استفاده کنید تا جزئیات را بیشتر نشان بدهند و شما آرایش تمیزتری داشته باشید.
  • زمانی که می خواهید خط چشم بکشید روی صندلی میز توالت تان بنشینید، چون بدن شما در وضعیت ثابت و بهتری قرار می گیرد و می توانید آرنج تان را روی میزبگذارید تا دست تان لرزشی نداشته باشد و خط چشم تان صاف تر از آب در آید.

امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده باشد و بتوانید یک میکاپ زیبای چشم گربه ای داشته باشید.

اشتراک گذاری
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.