اطلاع از موجودی کالا We will inform you when the product arrives in stock. Please leave your valid email address below.
انتخاب درست رنگ لنز چشم بر اساس تن پوست سرد

انتخاب درست رنگ لنز چشم بر اساس تن پوست

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

انتخاب درست رنگ لنز چشم – انتخاب رنگ لنز چشم یک فاکتور بسیار مهمی در زمان خرید لنز چشم به شمار می آید. شاید برای شما هم پیش آمده که لنزی را خریداری کرده اید و در چشمتان گذاشته اید ولی هر کسی که شما را دیده به شما گفته چرا چهره مریضی داری؟ یا بدون لنز خیلی زیباتری و یا اینکه رنگ چشم های خودت خیلی قشنگتره و…

همه این ها برمی گردد به انتخاب احساسی و نادرست لنز رنگی. یعنی شما فقط بنا بر سلیقه  و دیدن لنز بر روی چشم ها مدل، لنزی را انتخاب می کنید ولی به این موضوع توجه نمی کنید که آن رنگ لنز به شما می آید یا خیر.

ما دراین مقاله قصد داریم به یکی از مهمترین فاکتورهای انتخاب درست رنگ لنز چشم یعنی انتخاب لنز بر اساس رنگ تن پوستی هر شخص صحبت کنیم با ما همراه باشید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.انتخاب درست رنگ لنز چشم چگونه است

لنز چشم رنگی

قبل از اینکه بخواهیم در خصوص انتخاب درست رنگ لنز چشم صحبت کنیم لازم است بدانیم لنز رنگی چیست؟ لنز طبی رنگی چیست؟ اصلن چه گروه رنگی به ما می آید و ما را ز یباتر می کند و بعد به سراغ انتخاب رنگ لنز برویم.

ببینید دوستان لنز چشم رنگی هم می تواند تنها جنبه آرایشی داشته باشد و هم می تواند جنبه درمانی و زیبایی داشته باشد.

لنزهای رنگی که  فقط جنبه آرایشی و زیبایی دارند به لنزهای رنگی زیبایی هم معروفند. استفاده از این نوع لنزها در بین خانم ها بسیار رایج است و می توان از آن ها به صورت روزانه یا در مراسم های خاص استفاده کرد و در زمان خرید باید به انتخاب درست رنگ لنز چشم توجه کرد.

اما لنزهای طبی رنگی علاوه بر جنبه زیبایی  که دارد باعث درمان اختلالات چشمی مانند نزدیک بینی، دوربینی و آستیگماتیسم می شود و حتمن پزشک باید آن را تجویز کند.

بهترین لنز چشم رنگی و طبی رنگی

از آنجایی که زیبایی به خصوص در بین خانم ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است و چشم هم یکی از مهم ترین و زیباترین  عضو صورت به شمار می آید طبیعتن استفاده از لنز چشم رنگی و طبی رنگی و انتخاب درست رنگ لنز هم باید از اهمیت ویژه ای برخوردار باشد.

انتخاب نوع لنز و توجه به پارامترهای انتخاب بهترین لنز چشم رنگی و بهترین لنز طبی رنگی نیز یک موضوع حساس و مهم است که بایستی به آن توجه شود.

خرید و انتخاب بهترین رنگ لنز چشم

کاربرد لنز چشم رنگی بدون نمره

این نوع لنز ها در طیف ها و تناژ بسیار گسترده ای وجود دارد و فقط برای تغییر چهره و زیباتر شدن و یا استفاده از آن ها در مراسمات خاص و مهمانی ها کاربرد دارد و حکم یک وسلیه آرایشی را دارد.

با توجه به آنکه این لنزها دارای طیف رنگی بسیار متنوعی هستند می توان با توجه به رنگ پوست، رنگ مو و نوع آرایش آن ها را انتخاب کرد.

یکی دیگر از کاربردهای لنز رنگی بدون نمره تغییر چهره در مراسم های خاص مثل هالووین و یا نمایش ها و تئاترهاست که افراد می خواهند با چهره ای خاص و یا ترسناک ظاهر شوند و یا در نمایش ها شبیه سازی انجام دهند و…

کاربرد لنز چشم طبی  رنگی نمره دار

همانطور که گفته شد این نوع لنزها هم جنبه زیبایی دارند و هم جنبه درمانی.

در حقیقت جایگزینی برای عینک های طبی، مخصوص افرادی است که از چشم های ضعیف و نمره داری برخوردارند و دوست دارند به طور کل یا در بعضی مواقع لنز چشم را جایگزین عینک نمایند.

این نوع لنزها هم مثل لنزهای رنگی بدون نمره دارای تناژ رنگ لنز و طیف گسترده رنگی هستند که در صورت صلاحدید پزشک، بیمار می تواند از آن ها استفاده کند. همچنین باید به انتخاب درست رنگ لنز چشم نیز توجه داشت.

شایان ذکر است لنزهای طبی رنگی در ایران فقط برای نمره چشم های منفی است و فقط برخی از برندهای لنز چشمی پاور مثبت دارند که متاسفانه بسیاری از نمرات آن ها دارای کسری و ناقص است.

انتخاب درست رنگ لنز چشم

انتخاب درست رنگ لنز چشم

برای انتخاب درست تناژ و رنگ لنز چشم باید به چندین نکته توجه داشته باشید که عبارتند از:

 1. توجه به تن پوست (سرد، گرم، خنثی)
 2. توجه به رنگ مو
 3. نوع آرایش و میکاپ
 4. میزان طبیعی بودن و فانتزی بودن
 5. توجه به اندازه چشم(دیامتر و بیس کرو)

انتخاب درست رنگ لنز چشم بر اساس تن رنگ پوست

همانطور که گفتیم یکی از مولفه های مهم در انتخاب درست رنگ لنز چشم توجه به تن پوست است. به طور کلی رنگ تن پوست همه ی افراد به ۳ دسته تقسیم می شود.

 1. تن پوستی گرم ۲. تن پوستی سرد ۳. تن پوستی خنثی

اول از همه در خصوص تن پوست خنثی باید بگویم که این گونه افرا بسیار خوش شانس هستند چون معمولا همه رنگ ها با پوست اینگونه افراد هم خوانی دارد و می توانند هر نوع رنگ لنز یا آرایش و رنگ مویی را انتخاب کنند

اما در خصوص افرادی که تن پوست آن ها سرد است باید بگویم تمامی رنگ لنزهای سرد مثل: لنز آبی، لنز آبی یخی، لنز سبز، لنز آبی اقیانوسی، لنز آبی آسمانی، لنز بنفش، لنز طوسی آبی، لنز طوسی سبز و به طورکل تمام رنگ هایی که جزو رنگ های سرد هستند برای آن ها مناسب است و باعث زیباتر شدن آن ها می شود.

افرادی هم که تن پوست گرم دارند می توانند از لنزهای رنگی با تن گرم مثل: لنز قهوه ای، لنز عسلی، لنز عسلی خاکی، لنز طلایی، لنز عسلی فندقی، لنز قهوه ای عسلی و به طورکل تمام رنگ هایی که جزو رنگ های گرم هستند برای آن ها مناسب است و باعث زیباتر شدن آن ها می شود.

انتخاب درست رنگ لنز چشم بر اساس تن پوست گرم

چهار روش برای تشخیص تن رنگ پوست

اگر بخواهیم به طور مختصر در خصوص انتخاب رنگ لنز با توجه به رنگ پوست و مو توضیحی بدهم باید بگویم رنگ پوست دارای ۳ نوع تن رنگی می باشد: ۱. تن رنگی سرد ۲. تن رنگی گرم ۳. تن رنگی خنثی

انتخاب صحیح رنگ لنز چشم بر اساس تشخیص تن پوست

 1. توجه به رنگ رگ های مچ دست

برای تشخیص تن پوست و انتخاب درست رنگ لنز چشم می توانید از طریق رنگ رگ های مچ دستتان به نوع آن پی ببرید.

 • به رگ های مچ دستان خود نگاه کنید اگر رنگ رگ هایتان سبز و زیتونی است یعنی تن پوستی گرمی دارید
 • اگر رنگ رگ هایتان آبی و بنفش است یعنی تن پوستی گرمی دارید
 • اگر رنگ رگ هایتان رنگ هایی بین این دو دسته است یعنی پوست خنثایی دارید
 1. استفاده از بدلیجات طلایی و نقره ای

 • در صورتی که از زیورآلات و بدلیجات استفاده می کنید دقت کنید کدام تناژ رنگی بیشتر به شما می آید. اگر رنگ های گرم و طلایی بیشتر به شما می آید یعنی تن پوست شما هم گرم است
 • اگر رنگ های سیلورو نقره ای برای شما مناسب تر است یعنی تن رنگ پوست شما سرد است
 • اگر هر دو گروه رنگی به شما می آید یعنی تن پوست شما خنثی است
 1. توجه به رنگ پوست بدون میکاپ

 • به رنگ پوستتان زمانی که هیچ آرایشی ندارید توجه کنید. اگر رنگ پوست شما مایل به زرد، هلویی و یا طلایی است یعنی تناژ پوستی شما گرم است
 • اگر رنگ پوست شما بدونست آرایش رو به رنگ های صورتی، بنفش و آبی می رود یعنی تن پوست شما سرد است
 • اگر هم رنگ هایی بین این دو گروه است یعنی به طور مثال رنگی بین زرد و صورتی است یعنی تن پوست شما خنثی است
 1. میزان برنزه شدن پوست

یکی دیگر از راه های تشخیص تن پوست، میزان آفتاب سوختگی و رنگ پذیری پوست در آفتاب است

 • اگر در زمان آفتاب گرفتن بدون آنکه پوست شما بسوزد به رنگ برنزه و یا قهوه ای در می آید یعنی پوست شما گرم است
 • ولی اگر در زمان آفتاب گرفتن یا در معرض آفتاب قرار گرفتن دچار آفتاب سوحتگی می شوید و پوست شما قرمز می شود و خیلی دیر رنگ می گیرد یعنی پوست شما تن سرد دارد
 • ولی در مواقعی که کمی دچار آفتاب سوختگی و قرمزی می شوید اما رنگ پذیری خوبی هم دارید یعنی جزو افرادی هستید که تن پوست خنثایی دارند

خرید و انتخاب بهترین رنگ لنز چشم مناسب با پوست

برای خرید و انتخاب درست رنگ لنز چشم می توانید به فروشگاه سایت ایران لنز مراجعه کنید و بر اساس توضیحاتی که در این مقاله اشاره کردیم بهترین و مناسب ترین رنگ لنز را انتخاب کنید و در صورتی که در انتخاب بهترین رنگ که مناسب چشم های شما باشد دچار تردید هستید می توانید با مشاورین ما از طریق واتس اپ، تلگرام، دایرکت و شماره های تماس در ارتباط باشید و به صورت رایگان از آن ها در خصوص خرید لنز مشاوره بگیرید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *