بهترین برند لنز طبی دارای ویژگی های بسیاری است تا بتواند سلامت چشم را تضمین نماید.  زیرا چشم یکی از حساس ترین عضوهای بدن است و با انتخاب اشتباه لنز، احتمال آسیب رسانی به چشم افزایش می یابد. در حال حاضر استفاده از لنز طبی و یا لنز طبی رنگی به جهت اصلاح دید برای چشم های ضعیف و نمره دار بسیار پر کاربرد شده است و به همین خاطرکسب اطلاعات در خصوص لنز طبی یک امر ضروری به شمار می آید.

عموما استفاده از لنز چشم به دلیل کنار گذارشتن عینک در افراد می باشد زیرا استفاده از عینک پس از مدتی خسته کننده می شود و برای افرادی که به عنوان مثال ورزشکار هستند محدودیت ایجاد می کند که به همین خاطر تمایل به استفاده از لنز طبی و یا لنز طبی رنگی پیدا می کنند. لنز طبی رنگی و لنز طبی از لحاظ زیبایی برای افراد بسیار پر اهمیت است و می خواهند علاوه بر رفع مشکلات دید و وسعت دایره دید آن ها باعث زیباتر شدن آن ها شود.

ویژگی های بهترین برند لنز طبی

توجه داشته باشید استفاده از بهترین برند لنز که مناسب چشمان شما باشد همه چیز برای کاربران لنز به شمار نمی آید یعنی اگر شما با داشتن بهترین برند لنز به بهداشت آن توجه نکنید مشکلات بسیاری برای شما به وجود خواهد آمد. زیرا چشم یک عضو بسیار حساس است و لنز یک جسم خارجی تماسی است که اگر به بهداشت آن توجهی نشود آلودگی را وارد چشم کرده و باعث ناراحتی های چشمی خطرناکی خواهد شد.

بهترین برند لنز طبی برای هر چشمی منحصر به نوع چشم بیمار است. یعنی پزشک با بررسی مشکلات چشم شما مثل خشکی چشم، قوز قرنیه، آب مروارید، تفاوت بسیار بین نمره های هر چشم و… بهترین برند لنز طبی را به شما معرفی می کند.

لنزهای طبی در دو دسته طبی بی رنگ و  طبی رنگی تقسیم می شوند. افرادی که چشم هایشان نمره مثبت است باید از لنز طبی غیر رنگی استفاده نمایند اما افرادی که نمره چشم منفی دارند می توانند از لنز طبی رنگی استفاده نمایند.

ویژگی بهترین برند لنز طبی

چند نوع لنز طبی وجود دارد؟

لنز های طبی موجود در بازار  به سه دسته تقسیم می شود که عبارتند از:

 • لنزهای نرم طبی: بیشترین کاربرد این لنزها برای افرادی است که مشکل دوربینی و نزدیک بینی دارند
 • لنزهای طبی سخت: این لنز ها برای افرادی که دجار مشکل آستیگمات بالا و قوز قرنیه هستند مورد استفاده قرار می گیرد.
 • لنز توریک: این دسته از لنز ها دارای دو نوع نرم و سخت می باشد که برای افرادی که دارای نمره چشم آستیگمات بالا هستند مورد استفاده قرار می گیرد

معیارهای انتخاب بهترین برند لنز طبی

لنزهای طبی دارای انواع لنز روزانه، لنز هفتگی، لنز ماهانه، لنز فصلی و لنز سالانه می باشد. توجه به مدت استفاده لنزهای طبی یکی از معیارهای مهم در انتخاب بهترین لنز طبی می باشد. در خصوص ویژگی های  لنزهای روزانه طبی باید گفت مهم ترین فاکتور توجه به نوع کیفیت و ساختار لنز است و در این نوع لنز ها میزان اکسیژن رسانی به عنوان مهم ترین فاکتور به شمار نمی آید.

معیارهای انتخاب بهترین برند لنز طبی

معرفی بهترین برند لنز طبی

همانطور که گفتیم تعریف بهترین برند لنز طبی برای هر چشم متفاوت است به همین خاطر با بررسی نوع چشم و مشکلات هر چشم می توان به چندین نوع از بهترین برند های لنز طبی اشاره کرد که ما در اینجا به برخی از بهترین برندهای لنز طبی با ذکر ویژگی های آن ها پرداخته ایم که به شرح ذیل می باشد:

ایرپتیکس بهترین برند لنز طبی

در حال حاضر یکی ار بهترین برندهای لنز طبی موجود در بازار به دلیل برخورداری از ویژگی اکسیژن رسانی بالا، کیفیت عالی و راحتی استفاده لنز طبی ایراپتیکس می باشد.

لنز طبی ایراپتیکس محصول کشور آمریکا می باشد و ساخت کمپانی سیباویژن است و مناسب افرادی است که مشکل نزدیک بینی، دوربینی و آستیگمات هستند، می باشد. این نوع لنزها دارای لنز طبی رنگی نیز می باشند.

لنز طبی ایراپتیکس چه ویژگی هایی دارد؟

 • کمپانی سازنده لنز ایزاپتیکس مدعی است که کاربران این لنز می توانند به طور شبانه روزی از آن استفاده نمایند و تا۱ ماه آن را از چشم شان بیرون نیاورند اما این وِیژگی مورد تایید پزشکان و اپتومتریست های ما نمی باشد.
 • برخورداری از تکنولوژی کامفورت که باعث می شود آلودگی را به خود جذب نکند و در نتیجه دید شفاف تر و بهتری را به کاربر لنز می دهد.
 • اکسیژن رسانی بسیار بالا به میزان ۱۳۸ واحد که در میان سایر برندهای موجود در بازار بیشترین میزان اکسیژن رسانی را دارد.
 • برخورداری از مجوز FDA (سازمان غذاایی و دارویی آمریکا)
 • ساخته شده از مواد هیدروژل که باعث نرمی و راحتی بسیار زیاد درچشم می شود
 • برخورداری از تکنولوژی aqu wetting که موجب برقراری یکنواخت میژان رطوبت در تمام سطح چشم می شود
 • برخورداری از زاویه رطوبتی بسیار کم در حد ۳۷ درجه که باعث می شود اشک چشم بشتر و بهتر پخش شود و عمل پلک زدن برای کاربر لنز آسان تر شود و احساس ناراحتی نداشته باشد.
 • برخورداری از تکنولوژی tricomfort که از رسوب بستن مواد و پروتئین بر روی سطح لنز جلوگیری می نماید.
 • دارای ضخامت ایده آل که باعث سهولت لنز گذاشتن و برداشتن می شود.

 پیورویژن بوش اند لامب بهترین برند لنز طبی

لنز طبی پیورویژن بوش اند لامب یکی از بهترین و معتبر ترین لنز های موجود در بازار است که راحتی بسیار زیادی برای چشم کاربر به ارمغان می آورد. این لنز ها باعث شفافیت دید بسیار زیادی می شود.

لنز طبی پیورویژن محصول کشور امریکا و ساخت کمپانی بوش اند لومب می باشد که به تازگی تحت عنوان پیورویژن ۲ وارد بازار شده است که میزان اکسیژن رسانی بالاتری دارد و بنابر ادعای خود کمپانی، کاربران می توانند از این لنز ها به مدت ۳۰ روز به طور مداوم استفاده نمایند. لنز طبی پیورویژن اولین لنزی است که در ساخت آن از ماده Aer Gel استفاده شده است که باعث قدرت بینایی هرچه بیشتر می شود

لنز طبی پیورویژن چه خصوصیاتی دارد؟

 • کاهنده ایجاد هاله و پخش نور نسبت به سایر لنزهای موجود در بازار
 • دارای کیفیت بسیار بالا و تکنولوژِی پیشرفته که باعث وضوح دید بسیار قوی و شفاف در شب و اماکن کم نور می شود
 • ساخته شده از موارد هیدروژل سیلیکون که باعث عبور اکسیژن به بهترین شکل می شود و راحتی دید را برای کاربر لنز به ارمغان می آورد.
 • مناسب برای کسانی که زمان زیادی را با کامپیوتر، مانتیور و ابزارهای دیجیتالی صرف می کنند .
 • برخورداری از ماده Aer Gel که باعث رطوبت رسانی یکنواخت به چشم شده و مانع از چسبندگی گرد و غبار و رسوبات پروتئینی به چشم می شود.

مورنینیگ بهترین برند لنز طبی

لنز طبی مورنینگ به صورت سالانه عرضه می شود و کیفیت و آبرسانی بسیار خوبی دارد. لنز طبی مورنینگ ساخت کشور کره جنوبی و محصول کمپانی اینتروجو می باشد. قیمت مناسب این لنز ها  به نسبت کیفیت قابل قبولی که د ارد باعث جذب مشتریان بسیاری شده است.

لنز طبی مورنینگ چه ویژکی هایی دارد؟

 • دارای قیمت مناسب در برابر کیفیت ایده آل
 • ضد اشعه UV
 • دارای آب رسانی بالا
 • دارای ضخامت نازک و راحتی در چشم

زایس بهترین برند لنز طبی

لنزهای طبی زایس که جزو با سابقه ترین و پرکاربردترین لنزهای طبی به شمار می آید بسیار راحت بوده و یک پوشش عالی برای چشم به ارمغان می آورد. لنزهای طبی زایس با درصد آب بالا باعث رطوبت رسانی فوق العاده ای به چشم شده و از جنس هیدروژل سیلیکونی می باشد که وجود این ماده باعث اکسیژن رسانی بسیار خوبی به چشم شده و برای افراد ورزشکار و یا استفاده های طولانی مدت بسیار مناسب است.

لنز طبی زایس چه ویژگی هایی دارد؟

 • دارای ضخامت نازک و تثبیت آن بر روی چشم
 • دارای فیلتر   UVA و UVB   در برابر اشعه های مضر
 • اکسیژن رسانی بالا
 • سازگار با شرایط محیطی بر اساس مواد به کار برده شده در آن
 • تثبیت حالت لنز به دلیل برخورداری از مواد Ocufilcon
 • مناسب برای افرادی که دچار خشکی چشم هستند

بایوفینیتی بهترین برند لنز طبی

یکی از ویژگی های کمپانی بایوفینیتی توجه به راحتی لنز در چشم می باشد. به طوری که این کمپانی ادعا دارد کاربران آن می توانند به طور مداوم تا ۶ یا ۷ روز از آن استفاده نمایند. لنز طبی بایوفینیتی ساخت کشور امریکا می باشد و محصول کمپانی کوپرویژن می باشد که تا به حال پیشرفت فراوانی در زمینه کیفی لنز داشته است.

ویژگی های لنز طبی بایوفینیتی

 • اکسیژن رسانی بالا
 • ایجاد احساس راحتی لنز در چشم
 • ممانعت از به وجود آمدن حشکی چشم

انتخاب بهترین برند لنز طبی با تجویز پزشک

علاوه بر برندهای نام برده که جزو بهترین برند لنز طبی به شمار می آید برندهای با کیفیت دیگری در فروشگاه ایران لنز موجود می باشد که با مشاوره باهمکاران ما در این بخش می توانید بهترین برند لنز طبی مناسب با چشمان خود را انتخاب و خریداری نمایید.

برای آگاهی از اطلاعات و خرید هر یک لنزهای طبی بی رنگ لینک هر کدام را لمس کنید

شایان ذکر است تمامی برندهای نام برده به صورت بی رنگ عرضه می گردد و افرادی که می خواهند از لنز رنگی نمره دار استفاده نمایند می توانند به بخش لنز طبی رنگی مراجعه نمایند.

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *